FETÖ'den ihraç olan memurlar için umut veren gelişme

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında çıkartılan OHAL kapsamında gözaltına alınan, açığa alınan ve ihraç edilen memurlarla ilgili süreç devam etmekte ve yeni KHK lar geldikçe ihraç ve iadeler gerçekleşmektedir. Görevden alınan kamu görevlilerinin bir bölümü, ihraçlarıyla ilgili haksızlığa uğradıklarını iddia etmekte ve geri iade için komisyonlara başvurmaktadır. İhraç olan memurları sevindiren gelişmenin ayrıntıları haberimizde...

14 Nisan 2017 - 11:43 - Güncelleme: 14 Nisan 2017 - 21:09

Bazı memurlar da FETÖ ile bağlantılarının sempatizanlıktan öteye bir durum olmadığını darbe girişimi sonrasında devletin yanında olduklarını belirterek bir şans daha tanınması gerektiğini vurgulayarak geri dönüş hakkı istemektedirler.

Bu beklenti içerisinde olan memurlarla ilgili hükumet kanadından resmi hiçbir açıklama yapmazken hükumete yakınlığı ile bilinen Türkiye Gazetesi Yazarı FUAT UĞUR dan ümit verecek bir açıklama geldi.  

Devletle işbirliği yapan ve FETÖ’nün kirli işlerine bulaşmayıp mensubiyetle kalmış olanlara müjdeli haber geldi.   Türkiye Gazetesi Yazarı FUAT UĞUR "bugünkü yazısında FETÖ’nün kirli işlerine bulaşmamış, sadece mensubiyetle kalmış elemanları için alınacak karar üzerine önemli bir haber verdi.  

  UĞUR "Devletle iş birliği yapan kazanır. Referandumdan sonra onlar için yeni bir düzenleme gelecek. Şimdilik sadece bu kadarını söyleyeyim." dedi.  Kamuajans.com/ÖZEL

Bugüne kadar FETÖ'den kaç kişi ihraç edildi ?

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, FETÖ ihraçları ile ilgili son rakamı açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, soruları yanıtladı.
"FETÖ soruşturmaları kapsamında kamudan ihraç edilen, açığa alınan ve görevine iade edilenlerle ilgili güncel rakamları paylaşır mısınız?" sorusuna, "FETÖ'den toplam 125 bin 485 kamu çalışanı işlem görmüş. Bunun 18 bin 331'i göreve iade edilmiş, 94 bin 867'si ihraç edilmiş, 30 bin 618'i de şu anda açıkta." yanıtını verdi.
Müezzinoğlu, bakanlığında ise FETÖ'den toplam bin 143 kişinin işlem gördüğünü belirterek, bunlardan 973'ünün ihraç edildiğini, 170'inin açıkta olduğunu ve 629'unun ise göreve iade edildiğini söyledi.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Kenan
  7 ay önce
  Esim bankasyada çalışıyordu ve oraya para yatirdi diye benim ekmeğini ve cocuklarimin rızkını çaldılar 29 yıllık mesleğinden Polislikten Atıldı m iki şark yaptım askerliğimi yaptım tuncelide n ocak ayında geldim ben fetocuysem iki oğlum var ikiside ölsün peki değilsek nolacak hem ahirette hem burada rabbim sorsun hesabını inşAllah
 • İnşallah
  7 ay önce
  Yahu bari pişman olduk, gittik geldik deyin de devlet de insaf etsin. Hala yasal haklarımızı kullandık zırt bırt diye boş laf ediyorsunuz. Kardeşim, gerçekten saf olsan sonra böyle konuşmazsın. Çevremde bir kaç tane it gibi pişman bir kaç kişi var. Allah onların yüzüne bakar inşAllah
 • Yusuf ATMACA
  8 ay önce
  Yasal banka ve sendika suç olamaz.
 • cetin
  8 ay önce
  Devletle iş birliği yapan. Ya arkadaş biz devletimizle her zaman iş birliği yaptık. Bankadaki 3 bin için ihraç et sonra devletle işbirliği yapan kazanır de. Nasıl işbirliği yapacağım. faizsiz bir bankadan dolayı atıldığımı görmeyip, olmayan fetö üyeliğimi mi kabul edeceğim, yoksa hiç gitmediğim halde fetönün sohbet üyelerinin adınımı vereceğim, veya vatana ihanetin "i"si bile aklımdan geçmezken fetöye uydum darbecilerle beraber oldum mu dememizi bekliyorsunuz. Bakın ister anlayın ister anlamayın. Ben fetöcü değilim. sadece faizsiz bir banka hesabı nedeniyle hakkıma ve hukukuma girdiler. Bundan başka devlete söyleyeceğim her şey yalan olur. Uydur diyorsanız o başka.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan'dan atama bekleyen öğretmenlere sevindiren açıklama
Erdoğan'dan atama bekleyen öğretmenlere sevindiren açıklama
Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler
Uzaktan Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler