FETÖ'den Gözaltına Alınan 7 Öğretmen Serbest Bırakıldı

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında Kocaeli'deki eğitim yapılanmasına yönelik baskınlarda gözaltına alınan 7 öğretmen adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

FETÖ'den Gözaltına Alınan 7 Öğretmen Serbest Bırakıldı
06 Temmuz 2019 - 12:23

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda hakkında gözaltı kararı bulunan şüpheli bir öğretmenin yakalanması ile 7 öğretmen gözaltına alınmıştı. Öğretmenler tarafından açılan ev görünümlü dershanelere yönelik gerçekleştirilen baskınlarda gözaltına alınan 7 öğretmen adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Gizli Dershaneler

Öğretmen haber kapsamında alınan bilgilere göre, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin eğitim yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında önceki gün örgütün kapatılan dershanelerine alternatif olarak açtığı ve gizli dershane işletildiği istihbaratı üzerine 3 Temmuz günü belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Kocaeli'de 6 farklı adrese düzenlenen operasyonlar sonucunda apartman dairelerinde oluşturulan gizli dershanelerde eğitim verildiği belirlendi. Adreslere gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 7 öğretmen yakalanarak gözaltına alındı. Dershanelerde yapılan aramalarda FETÖ elebaşısına ait çok sayıda kitaplar ele geçirdi. Sözde dershanelerde yapılan aramalar kapsamında çok sayıda belgeye el konuldu.

7 Öğretmen Serbest Bırakıldı

Gözaltına alınarak emniyete götürülen öğretmenler işlemlerinin tamamlanmasının ardından sağlık kontrolü sonrasında Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 7 öğretmen hakkında yurtdışı yasağı konularak adli kontrol şartı ile serbest bırakılma kararı verildi. Gözaltına alındıktan sonra mahkemece serbest bırakılan şüpheli öğretmenler hakkında yapılan incelemelerde daha önceden FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında yargılandıkları ve açığa alındıkları tespit edildi.

Bu haber 770 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort