Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Cocu değişecek mi sorusuna net cevap

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı'na seçilmesi ile birlikte camiaya umut ışığı olan Ali Koç, teknik direktör Cocu ve takım ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Değişim konusunda kararlı olduğu açıklamalarına yansıyan Başkan Koç, hoca değişikliğine kapıları kapattı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Cocu değişecek mi sorusuna net cevap
10 Ekim 2018 - 22:18

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı'na seçilmesi ile birlikte camiaya umut ışığı olan Ali Koç, teknik direktör Cocu ve takım ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Değişim konusunda kararlı olduğu açıklamalarına yansıyan Başkan Koç, hoca değişikliğine kapıları kapattı.

Kendileri için en kolay şeyin teknik direktör değişikliği olacağına dikkati çeken Koç, "Değişim için yola çıktık. Bu değişime hala inanıyorum. Devre arasına kadar bir şey yapmayı uygun bulmuyorum. Şu aşamada hoca değişikliği yapmanın erken olduğunu düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Cocu ile ilgili sıkıntıları Hollandalı teknik adama da söylediğini vurgulayan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ona Kuzey Avrupalılığı bırakıp ortamı ve şartları daha iyi anlaması gerektiğini anlattım. Bunu da yapıyor, çok çalışıyor. Zaman zaman tercihlerini sorguluyoruz ama bugün Fenerbahçe'nin içinde olduğu durumu sadece hocaya bağlamak ciddi anlamda yanlış olur. Arsene Wenger, Laurent Blanc, Tayfun Korkut'muş bunların hiçbiriyle ne istişarede bulunduk ne konuştuk. Hoca değişikliğinin faydasını görmüyorum. Oyuncularımız artık Cocu'nun etrafında birleştiler. Son birkaç maçı gördükten sonra iyi yolda olduğumuzu, düzeleceğimizi düşünüyorum."

Koç, sarı-lacivertli taraftarların lehine tezahürat yaptığı Ersun Yanal ile ilgili görüşlerini de aktararak, şunları söyledi:

"En kolayı 'Ersun hocayı getirdim' derim ama kulüp böyle yönetilmez. Uzun vadeli projeler için çıktım. Ersun hocayla uzun vadeli plan yapacağımıza inanmadığım için kendisini düşünmedim. Onun döneminden beri rahat maçlar izlemiyoruz. Güzel futbol oynattı ama diğer sezonlara baktığımızda uygun olmadığını düşünüyorum."

Fenerbahçe'nin içinden menfaat sağlayanların olduğunu ve bunların kalıntısının kaldığını vurgulayan Koç, "Dışarıya bilgi verenlerin sayısı azaldıkça içeridekilerin üstüne ister istemez geliyorlar. Damien Comolli'ye ben de kızıyorum. Gruplaşma konusunda daha sert önlemler alabilmeliydi. 6 hafta önce kendisine teknik heyette sıkıntı olduğunu söyledim. Dikkatli olmaları yönünde uyardım. Daha önce de söyledim, harekete geçmesi zaman aldı. Oyuncularımızın sırtının daha çok sıvazlanması gerektiğini belirttim. Bütüne baktığım zaman büyük resim değişmemiştir. Bu yolculukta büyük katkıları olacaktır. Onun pek çok sorumluluğu var." diye konuştu.

Oyuncularla ilgili yaptıkları sözleşmeler konusunda Comolli'ye yapılan eleştirilere yanıt veren Koç, "(Hırsız) diyorlar. Terbiyesizler, 'hırsız' diye suçlamak ne kadar ağır şey. Gizlilikten dolayı kontratları gösteremiyoruz. Birkaçınız var haddini aşan. Gelin bütün kontratları gösterelim. Geçmişte nasıl kontratlar yapılmış, bugün nasıl yapılıyor. Kim kaç para alıyor. Bu saldırılar aslında Damien'e değil, bana. Taraftarlarımız yanımızda dursun, benim bunlarla mücadele edecek gücüm var. Bizi tek üzen ve gücümüzü zayıflatan şey, taraftarlarımızın inancını kaybetmesidir. Biz sonuna kadar mücadele veririz. Mücadele ettiğimiz tek şey sahamızdaki rakiplerimiz değil, pek çok şeyle mücadele ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 1230 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort