erkek protez saçthemeforest temaları

Fen Lisesi öğretmenleri İçin Disiplinler Arası Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı Harvard Üniversitesi işbirliğinde öğretmenlere disiplinler arası eğitim verdi. Disiplinler arası yeni yaklaşımlar eğitimi;  fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğretmenlerine verildi. 

Fen Lisesi öğretmenleri İçin Disiplinler Arası Eğitim
06 Şubat 2020 - 06:59

   Milli Eğitim Bakanlığı Harvard Üniversitesi işbirliğinde öğretmenlere disiplinler arası eğitim verdi. Disiplinler arası yeni yaklaşımlar eğitimi;  fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğretmenlerine verildi. 
    Öğretmenlere verilen disiplinler arası eğitim ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ziya Selçuk, dünyadaki güçlü üniversiteler ile işbirliği yaptıklarını belirtti. Bu işbirliğinin devamının geleceğini de belirten Selçuk, bilimsel bilgide ortaya çıkan dönüşümün öğretmen yetiştirmeye yansıtma amacının bulunduğunu söyledi.
Güçlü öğretmen Güçlü Gelecek
  Disiplinler arası yeni yaklaşımlar ve yöntemler konusunda mesleki gelişim programı fen lisesi öğretmenleri içinde başlamış oldu. Limak Vakfının desteği ile gerçekleşen Bakanlık ile Harward Üniversitesi işbirliğindeki toplantıda Ziya Selçuk da söz aldı. Ziya Selçuk, güçlü öğretmen güçlü gelecek, diyerek vurguladıkları konunun güzel bir örneği olarak bu konuyu gösterdi. Bilimde disiplinler arası yaklaşım ardından son 20 yılda disiplinler üstü yaklaşımın da otaya çıktığını belirten Selçuk; İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler için bu bakış açısından uzak olunmaması gerektiğini belirtti.
     Bilimsel bilgide oluşan iz düşümün içeriklere ve öğretmenlere yansıtma amaçlarının bulunduğunu da belirten Selçuk, fen lisesi öğretmenlerine disiplinler arası eğitim verildiğini belirtti. Selçuk problemlerin çözüm yollarının ve bakış açılarının değiştiğini dile getirirken soru çözmenin ötesinde sorun çözme odaklı olarak bulunulduğunu ifade etti.
Öğretmenlere Disiplinler Üstü Yaklaşım
  Fen lisesi uygulayan okullar için öğretmenlerin uluslar arası birikim ile karşılaşmalarını istediklerini dile getiren Bakan Selçuk, ODTÜ öğretim üyelerinin desteği ve Limak’ın özel desteği ile bu projenin hayata geçtiğini vurguladı. Proje ile daha eleştirel düşünme ve daha somut konular üzerinde fikir yürütme sağlayan çocukların yetişeceğini belirten Selçuk, öncelikle öğretmenleri disiplinler üstü yaklaşım ile tanıştırmak istediklerini belirtti.
MEB ile Harward Üniversitesi arasında 21 Mart 2019 tarihinde işbirliği içeren protokol imzalandı. Selçuk, dünyadaki diğer güçlü üniversiteler ile de işbirliklerinin devam edeceğini belirten Selçuk, öğretmenlerin öğrencilere dersleri günlük hayatta karşılaşacakları hikayeler ile anlatmasını istediğini belirtti. Bu hikayelerin çocukları motive edeceğini belirten Selçuk, konuların bu şekilde anlamlandırılmasının sağlanacağını da dile getirerek anlatımını sürdürdü.
 
 
Bu haber 490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort