Fabrika Gibi Okul... Cirosu Tam 500 Bin TL!

Okulların ve kamu kurumlarının temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılayan Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2018 yılında elde ettiği 500 bin TL ciro ile dikkat çekti.

Fabrika Gibi Okul... Cirosu Tam 500 Bin TL!

Okulların ve kamu kurumlarının temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılayan Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2018 yılında elde ettiği 500 bin TL ciro ile dikkat çekti.

Fabrika Gibi Okul... Cirosu Tam 500 Bin TL!
15 Haziran 2019 - 14:40

Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir yandan kamu kurumlarının ihtiyaçlarını karşılarken, diğer taraftan ise çeşitli sektörlere nitelikli eleman yetiştiriyor. Kimya üretim atölyeleri kurulan lisede hem okulların hem de kamu kurumlarının temizlik malzemesi ihtiyaçları karşılanıyor. Tamamı yerli sermaye ile üretimde bulunan lisenin 2018 yılı itibariyle toplam 500 bin TL ciro elde etmesi ise dikkat çekti.


Yalova'daki okulların ve kamu kurumlarının çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan Yalova Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde makam odası takımı, masa, sıra, kitaplık ve dolaplar üretiliyordu. Şimdi ise okulun üretim yelpazesine temizlik malzemeleri de eklendi. Okul müdürü Fatih Olğun konuyla ilgili olarak bilgiler verdi. Öğrencilerin okulda hem eğitim gördüklerini ve hem de harçlık kazandıklarını söyleyen Olğun, Yalova'nın en donanımlı ve fiziki mekân itibariyle de en olumlu görüntü veren okullarından biri olduklarını vurguladı. Okulda donanımlı 8 alanın bulunduğu ve ara eleman yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim tarzı yürüttüklerini aktaran Olğun, döner sermaye çalışmalarında hem kamu kurum ve kuruluşlarının hem de Yalova'daki çeşitli sektörlerin ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını söyledi.


2018 Cirosu 500 bin TL

Son 2 yıl içerisinde döner sermaye cirosunu oldukça arttırdıklarını söyleyen Müdür Olğun, 2016'da 100 bin TL olan cironun 2018 yılında 500 bin TL'nin üzerine çıktığını belirtti. Okulda kurulan kimya üretim atölyelerinde temizlik malzemesi üreterek okulların ve kamu kuruluşlarının ihtiyacını giderdiklerini söyleyen Olğun, ilerleyen yıllarda okulun üretim kapasitesini artırmayı hedeflediklerini belirterek, örgün eğitimde 800 öğrencinin mesleki lisesinde de 400 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade etti.


%100 Yerli Sermaye İle Üretim Yapılıyor

Yaptıkları üretimle ülke ekonomisine katkı sunduklarını vurgulayan Olğun, %100 yerli sermaye ile çalıştıklarını söyledi. Tamamen yerli üretim yaptıklarını dile getiren Olğun, bilişim teknolojileri, makine teknolojisi, kimya teknolojileri, tekstil teknolojisi, inşaat teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi, mobilya ve iç mekân tasarımı ile birlikte metal teknolojisi olmak üzere okulda toplam 8 alanın bulunduğu bilgisini verdi. Öğrencilerin teorik eğitimleri yanında aynı zamanda pratik eğitimler ile de ileride iş hayatına atılma adına önemli deneyim elde ettiklerini ifade eden Olğun, mezun olduklarında alanlarında rahatlıkla çalışabilecek deneyime sahip olduklarını belirtti. Üretim fabrikası gibi olduklarını dile getiren Olğun, öğrencilerin yaparak yaşayarak burada kendilerini ispat ettiklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 710 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum