Evde Eğitim Şerzan'ı Ayakta Tutuyor

9 yaşındaki Serebral palsi hastası Şerzan Yılmaz, evde eğitim almanın mutluluğunu yaşıyor. Bitlis Tatvan ilçesinde yaşayan Şerzan, aldığı eğitim ile okula devam etme mutluluğunu yaşıyor.

Evde Eğitim Şerzan'ı Ayakta Tutuyor
04 Aralık 2019 - 16:57

Şerzan okulunu bıraktıktan sonra evde eğitim ile tekrar eğitim almaya devam etti. İlçeye bağlı olan Tuğ mahallesinde yaşayan Şerzan Vakıfbank İlkokulunda öğrenim görüyordu. Hatalığı nedeni ileokul hayatına devam edemedi. Bu sorun karşısında evde eğitim hizmeti çözüm oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen evde eğitim hizmeti ile Şerzan eğitim almaya devam etti.

Hem Eğitim Hem Yaşama Tutunma

Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görevli olan özel eğitim öğretmeni Songül Yılmaz Şerzan’a evinde ders veriyor. Şerzan ise aldığı dersler ile eğitimine devam ediyor. Aynı zamanda bu sayede katıldığı aktiviteler ile hayata tutunmaya devam ediyor. En çok Türkçe dersini sevdiğini söyleyen Şerzan evde aldığı eğitimden dolayı da oldukça mutlu. Yaptığı dersleri anlatan 9 yaşındaki kız, ders yaparken öğretmeni ile müzik dinlediğini ve çok eğlendiğini söyledi. Arada resim yaptıklarını ve öğretmeninin kendisi ile yakından ilgilendiğini söyleyen Şerzan, ödevlerini bazen annesi ile bazen babası ile yaptığını belirtti. Ayrıca küçük kız derslerinden geri kalmadığı için mutlu olduğunu da sözlerine ekledi. Öğretmeni ise Şerzan ile haftada 8 saat ders işlediklerini belirtti. İhtiyaca göre okuma ve matematik derslerine ağırlık verdiklerini de sözlerine ekledi.

Bu haber 425 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort