Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Dünyanın en zor en çok mesai harcama gerektiren meslektir “ev hanımlığı” ama bu yoğun mesai ve zor mesleğin ücret olarak karşılığı ise en düşük ücret alınan hatta hiç ücret alınmayan mesleklerin başında gelmektedir. Ücretlerin kayıt dışı olması hatta ücret alınmaması nedeniyle kredi başvuruları için yapılan değerlendirmeler açısından kredi tahsis edilmesi için uygun bir meslek olarak kabul edilmemektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar
16 Ekim 2018 - 18:44 - Güncelleme: 16 Ekim 2018 - 18:56

Ev hanımlarının geneli talep etmiş oldukları gerek kredi gerekse de kredi kartı taleplerinin olumsuz olarak cevaplanmaktadır. İşte bu yüzden en çok merak edilen konulardan birisi ev hanımları kredi veya kredi kartı alabilir mi? Eğer almaları mümkün ise bu taleplerini olumlu karşılayan banka veya bankalar hangileridir?     
Ev hanımlığı resmi bir meslek olarak kabul görmediğinden mesai saatleri ücretlerinin ne kadar olduğu yani bir maaşının olup olmadığının belirlenememesi nedeni ile tüketici kredisi ve kredi kartı başvurularında bulunmaları pek de mümkün olmamaktadır.


Yazımıza ev hanımlarının veya çalışmayan vatandaşların (resmi geliri bulunmayan) tüketici kredisi ve kredi kartı alabilmesi için olumlu cevap almaları konusunda yardımcı olacağız ve bu talep edilen ürünleri almalarında yardımcı olacak yöntemlere değineceğiz.
Ev hanımlarının ya da gelir belgeleyemeyenlerin kredi veya kredi kartı almalarında en büyük yardımcı olacak konu hane gelirini elde eden kefil olmasıdır. Diğer bir yardımcı olacak konu mal beyanı ve kira geliridir. Bu beyanatlar size olan gelir belgeleyememe önyargısını yıkacak ve aleyhinize olan durumu tersine çevirecektir. Kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunurken üzerinize kayıtlı taşınmazlarınızın tapusunu veya araç var ise ruhsatını mutlaka yanınızda bulundurun.
Bankalar kredi veya kredi kartı taleplerinde, başvuru yapan müşteri hakkında ne kadar çok bilgi edinirse bu talep sahibi açısından o kadar iyidir. Bu nedenle kredi veya kredi kartı talebinde bulunacağınız bankadan elinizden geldiği kadar fazla ürün kullanmanız, sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Banka ürünlerinden, mevduat, fatura talimatı, yatırım hesabı gibi ürünleri açtırmak sizin faydanıza olacaktır. Fatura talimatı sizin için bu talimatları ödeyebileceğiniz kredi kartı olarak geri dönecektir ve birçok banka tarafından kesilen hesap işletim masrafından sizleri kurtaracaktır. Sizlerde hesap açtırdığınız bankanın fatura talimatı vermeniz halinde hesap işletim masrafı almayan bankalardan birisi olması konusunda dikkat ediniz. Bu şekilde hem faturalarını öder hem banka ilişki kurmuş olur hem de hesap işletim masrafından kurtulursunuz.


Bu haber 764 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum