Eskişehir'de askeri okullar için 'Nöbet Bizde' eylemi

Darbe girişiminin ardından kapatılan askeri okulların açılması için Eskişehir'de çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri 'Nöbet Bizde' adlı verilen bir eylem gerçekleştirdi.

04 Mart 2017 - 20:36 - Güncelleme: 04 Mart 2017 - 21:42

Aralarında Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin de (ÇYDD) bulunduğu 16 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri İsmet İnönü Caddesi'nde bir araya geldi. 'Nöbet başına, askeri okullar açılsın' yazılı pankart açan grup adına basın açıklamasını Ulaşım-İş Sendikası İl Temsilcisi Muammer Kutlusan okudu. Askeri okulların açılmasını isteyen Kutlusan şöyle konuştu:

"Ülkemiz tarihinde önemli bir yer tutan ve herkesin bildiği 15 Temmuz ihanet kalkışması sonrasında olağanüstü hal ilan edilmiş ve Türkiye, çıkarılan çok sayıda Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetilir hale gelmiştir. Çıkarılan iki Kanun Hükmünde Kararname ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin emir komuta yapısı zafiyete uğratılmış, milli ordumuzun yüzlerce yıllık kurum kültürü yok edilmiş ve bu kurum kültürünü gelecek kuşaklara taşıyacak askeri eğitim kurumları kapatılmıştır. Sevr Antlaşmasının 168'inci maddesinin askeri okulların kapatılmasını hükmettiğini biliyoruz. Burada toplanan ve gücünü Mustafa Kemal Atatürk'ün ışığından alan 16 sivil toplum kuruluşunun üyeleri olarak bizler askeri okulların bir an önce tekrar açılmasını ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üzerinden ellerin çekilmesini talep ediyoruz. Askeri okullar kapatılmamalıdır."

Yapılan konuşmaların ardından 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' ve 'Askeri okullar kapatılamaz" şeklinde sloganlar atan grup daha sonra dağıldı.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"