Eski rektörden liselilere ücretsiz ders

Lise öğrencilerine yönelik yoğun programlı ücretsiz ‘Arttırılmış Mekanik’ dersi uygulaması 3-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eski rektörün vereceği derse katılmak isteyenler 1 Mayıs Pazartesi gününe kadar başvuru yapabilirler.

14 Şubat 2017 - 08:09

Lise öğrencilerine yönelik yoğun programlı ücretsiz ders uygulaması başlıyor. Sabancı Üniversitesi eski rektörü, Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Berker’in ‘Arttırılmış Mekanik’ dersini başarıyla tamamlayan öğrencilere program sonunda sertifika verilecek. Derste üstün başarı gösteren öğrencilere ise tavsiye mektubu yazılacak ve/veya proje görevi verilecek.

Derslerin sekiz, sınavların ise iki gün süreceği yoğun programlı ‘Arttırılmış Mekanik’ dersi lise öğrencilerine yönelik tasarlandı. Ancak programa üniversite hazırlık ve lisans öğrencileri de katılabiliyor. Bazı üniversiteler programı tamamlayan öğrencilere Fizik - I kredisi veriyor. Her başvuru için belirtilecek kişi tarafından tavsiye mektubu yazılması gerekiyor.

Tavsiye mektuplarının da en geç 1 Mayıs Pazartesi gününe kadar Prof. Dr. Nihat Berker’in kişisel web sitesi üzerinden iletilmesi lazım. 3-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek ders uygulaması; vektörler, bir ve iki boyutta hareket, Newton’un hareket yasaları ve uygulamaları, Newton’un evrensel kütleçekimi yasası, iş ve enerji, enerjinin korunumu, basit harmonik hareket, momentum ve sistemlerin hareketi, katı cisimlerin statik dengesi, dönme, açısal momentum ve küresel simetrik potansiyelde hareket, basit kuantum mekanik ve özel görelilik kuramı konularını kapsayacak.

Kaynak: Hürriyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu