Eski Milli Halterci Öğretmenlik Yaparak Sporcu Yetiştiriyor

Milli Eğitim Bakanlığının milli sporcu atama kontenjanıyla Kayseri’de öğretmenliğe başlayan Eski milli halterci Ekrem Ağıllı, okulunda halter kulübü kurdu. Halter kulübünde çalışmalar yapan Ağıllı, kulüp ile öğrencilerini müsabakalara hazırlıyor.

Eski Milli Halterci Öğretmenlik Yaparak Sporcu Yetiştiriyor
13 Aralık 2019 - 11:36

Halterde Dereceler Kazanmıştı

Ekrem Ağıllı halterde hem ülkemizde hem de Avrupa’da çeşitli dereceler kazanmıştı. Ağıllı 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığının milli sporcu atama kontenjanı ile Kayseri’ye atandı. Kayseri Bünyan ilçesinde beden eğitimi öğretmeni olarak göreve başlayan Ağıllı, yeni sporcular yetiştirmek üzere çalışmalara başladı. İlçede yetenekli öğrencileri bulan Ağıllı, kurduğu kulüp çatısı altında öğrencileri topladı.

Haltere Yatkın Öğrenciler Var
Ekrem Ağıllı 6 yıldır aynı okulda görev yapıyor. Ağıllı görev yaptığı yıllar boyunca halter sporuna yatkın öğrenciler olduğunu keşfetti. Görevini 2016 yılından sonra Bünyan Karakaya Ortaokulunda devam ettiren Ekrem öğretmen öğrencilerden haltere yatkın olanların bulunduğunu söyledi. Bu durumun farkına varan öğretmen Ağıllı, daha sonra Karakaya İlköğretim Spor Kulübünü kurdu. Burada yetişen çocuklar çok çalıştı ve il birincilikleri kazandılar.

Ağıllı tarafından kurulan kulüp ile öğrenciler halter konusunda daha fazla çalışmaya başladı. Ağıllı öğrencilerini Türkiye şampiyonalarına götürdü. İlçe Milli Eğitim Müdürü ile yaptıkları görüşmeler sonunda kendilerine oda tahsis etti. 1 yıldır burada çalışmalarına devam eden Ağıllı ve öğrencilerinin hedefleri büyük. Ağıllı öğrencilerinin kendisinde daha iyi olacaklarına inandığını da söyledi.

Bu haber 249 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort