Eski başkan Keleşoğlu'dan Memur Sen'e çok ağır eleştiri: Üç buçuk atanlar...

Eski Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Kocaeli İl Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu memur maaş zamları ile ilgili mutabakata imza atan sendikasını çok ağır bir şekilde eleştirdi ve; ''Üç buçuk atanlar, üç buçuk toplarlar'', “Memura en yüksek zam veren Başbakan’ı rahmetle anıyoruz” diyerek Ali Yalçın'a ağır göndermelerde bulundu.

Eski başkan Keleşoğlu'dan Memur Sen'e çok ağır eleştiri: Üç buçuk atanlar...
24 Ağustos 2017 - 00:20 - Güncelleme: 24 Ağustos 2017 - 11:00

Hükümet ile sendikalar arasındaki "4. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri" kapsamında, kamu çalışanları ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 3,5; 2019 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 5 zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

MEMURSEN % 0,5'E İMZA ATTI
Ancak Hükümetin son teklifi ardından şahin kesilen Memur Sen Başkanı Ali Yalçın söylediği sözlerle herkesi şaşkına uğratırken asıl büyük şaşkınlığı birkaç saat sonra yaparak tüm söylediklerini yutup sadece % 0,5 puan artışı kabul ederek toplu sözleşmeyi imzaladı.
Yalçın’ın bu yaklaşımı Eğitim Bir sen dışındaki sendika mensuplarını şaşırtmazken özellikle kendi üyelerine büyük şaşkınlık uyandırdı. Üyelerin büyük çoğunluğu sosyal medya üzerinden çok sert eleştiriler getirerek “en azından imzalanmayıp hakem heyetine gidebilirdi” dediler.
KELEŞOĞLU ÇOK SERT PAYLAŞIM YAPTI
Kocaeli’de Eğitim Bir Sen ve Memur Sen denilince ilk akla gelen isim olan eski Kocaeli Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu ise çok sert paylaşımda bulundu. “Memura en yüksek zam veren Başbakan’ı rahmetle anıyoruz” dövizi taşıdığı bir resmi paylaşarak “HESABİ DEĞİL, HASBİ OLMALIYDI ...” diyerek Ali Yalçın’a çok sert göndermede bulundu. 
“DİK DURMAK, OMURGA SAHİPLERİNİN İŞİDİR”
Ayrıca paylaşımına gelen yorumlarda da sert ifadelerini sürdüren Keleşoğlu, “ÜÇ BUÇUK ATANLAR, ÜÇ BUÇUK TOPLARLAR !!!” ve “DİK DURMAK, OMURGA SAHİPLERİNİN İŞİDİR ... ÜÇ BUÇUK ATANLAR, ÜÇ BUÇUK TOPLARLAR !!!” dedi.
Memur Sen tarafından imzalanan toplu iş sözleşmesi nedeniyle tepkilerin her geçen gün arttığı belirtiliyor.

İŞTE KELEŞOĞLU'NUN SERT YORUMLARI

Bu haber 6818 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum