Reklam

Erzincan'da Taşımalı Eğitime Kar Tatili

Yurdun pek çok bölgesinde soğuk hava ve kar yağışı görülmeye başlandı. Soğuk havanın etkisin en fazla hissedildiği bölgelerden biri de doğu illeri oldu. Erzincan Refahiye ilçesinde zorlu hava şartları eğitime ara verilmesine neden oldu.

Erzincan'da Taşımalı Eğitime Kar Tatili
04 Aralık 2019 - 19:02

Taşımalı Eğitimde Ara Verildi
Erzincan Refahiye ilçesinde gece geç saatlerde yoğun kar yağışı görülmeye başlandı. Kar yağışının etkisi gün içinde de etkisini sürdürdü. Zorlu hava koşulları şehirde yapılan taşımalı eğitime ara verilmesine neden oldu. Soğuk hava ve kar yağışının doğuda kendisini hissettirmeye başlaması ile eğitime devam etme konusu da gündeme geldi. İlçede taşımalı eğitim uygulanan yerlerde okullar tatil edildi.


Eğitime 1 Gün Ara

Erzincan’da kötü hava koşullarından dolayı taşımalı okullarda eğitimeara verildi. Konu ile ilgili Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün açıklamada bulundu. Gün tarafından yapılan açıklamaya göre Refahiye ilçesinde olumsuz hava koşullarından dolayı taşımalı eğitime ara verildi.  Bugün yapılan açıklamaya göre taşımalı eğitim veren okullar tatil edilecek. Yurdun pek çok bölgesinin kışa teslim olması ile birlikte okullarda kar tatilleri de başlayacağa benziyor. Özellikle doğu bölgeleri bu tatillerin ilk yapılacağı şehirler arasında bulunuyor. Sıcaklıkların azalması ile birlikte tatiller yavaş yavaş yurdun batı bölgelerinde de görülmeye başlayacak. Özellikle öğrenciler kar tatilini dört gözle bekliyor. Yurdun her yerinden öğrenciler kış ayı ile birlikte kar tatilini de beklemeye başladı.

Bu haber 347 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum