Erkek öğrenciler okula etek giyerek geldiler

İngiltere'de bir okulda sıcak havalar nedeniyle 30 erkek öğrenci şort yasağını protesto etmek için okula etekle gitti

24 Haziran 2017 - 10:57

İngiltere'nin Exeter kentinde bulunan okulda, erkek öğrenciler sıcak havalarda şort giymek için okul yönetimine başvurmuştu.

Okul müdürü Aimee Mitchell ise erkeklerin şort giymesinin okul kıyafet yönetmeliğine aykırı olduğunu ve şort giymek isteyen öğrencilerin isterlerse etek giyebileceklerini söylemişti. 

Bu sözlerin üzerine okuldaki 30 öğrenci okula etekle geldi. Etek giyip okula gelen öğrencilerden biri, "Bizim şort giymemize izin verilmiyor ve bu nedenle bu sıcak havada tüm gün pantolonla oturmak zorunda kalıyorum" şeklinde konuştu.

Bunun üzerine açıklama yapan okul müdürü Mitchell, havaların son günlerde çok sıcak olduğunun farkında olduğunu fakat şortun kıyafet yönetmeliğinde yer almadığını belirtti.

Bu kararı bütün öğrenci ve velilere sormadan alınamayacağının altını çizen Mitchell, havaların böyle gitmesi durumunda ise şort giyme yasağının kaldırılabileceğini söyledi.  

Şort giyip okula gelen öğrencilerden birinin annesi olan Claire Reeves, öğrencilerin okula şortla gelmesi adına başvuru yaptığını fakat bunun geri çevrildiğini belirtirken oğlu ve arkadaşlarıyla gurur duyduğunu söyledi.   Yerel bir haber sitesine konuşan bir öğrenci ise bacaklarının çok kıllı olması gerekçesiyle eteğin de kendisine yasaklandığını söyledi.  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi