Erdoğan TBMM'de Konuştu S&P'ye; Sen kimsin haddini bil!

15 Temmuz darbe girişiminde, Türkiye Büyük Millet Meclis'in bombalanan bölümlerini ziyaret ederek incelemeler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de bir konuşma yaptı. Halkı uyanık olmaları konusunda uyaran Erdoğan, "İkinci bir talimata kadar sakın meydanları boş bırakmayın. Sağdan soldan ikircikli tavırlarla parantez içi kınamalar yapmasınlar. Silahlı kuvvetlerimizin bu adilere, alçaklara, yamyamlara aldanmayan personeline teşekkür ediyorum. Finans sektörüne de sesleniyorum; lütfen faizlerinizi düşürün. Biraz az kazanın" diyerek S&P'ye de çok sert çıktı.

23 Temmuz 2016 - 01:01

15 Temmuz darbe girişiminde, Türkiye Büyük Millet Meclis'in bombalanan bölümlerini ziyaret ederek incelemeler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de bir konuşma yaptı. Halkı uyanık olmaları konusunda uyaran Erdoğan, "İkinci bir talimata kadar sakın meydanları boş bırakmayın. Sağdan soldan ikircikli tavırlarla parantez içi kınamalar yapmasınlar. Silahlı kuvvetlerimizin bu adilere, alçaklara, yamyamlara aldanmayan personeline teşekkür ediyorum. Finans sektörüne de sesleniyorum; lütfen faizlerinizi düşürün. Biraz az kazanın" diyerek S&P'ye de çok sert çıktı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması şöyle;
"Bunlar sadece askeri kılık kıyafet içerisinde, buna bürünmüş açık ve net teröristlerdir" 

OBAMA'DAN DARBE VE FETULLAH GÜLEN İADE AÇIKLAMASI
"Batı gerçekten demokrasiye inandığını savunuyorsa, bize sağdan soldan ikircikli tavırlarla parantez içinde kınamalar yapmasın" 
CEP TELEFONUYLA TELEVİZYONA BAĞLANIP MİLLETİ MEYDANLARA ÇAĞIRMAM HESAP DIŞI BİR ADIMDI
"Parlamento binamızı gezerken Meclisimizin düştüğü bu hali görünce gerçekten büyük bir hüsran yaşadım diyebilirim. Bu teşebbüste bulunanların, bu milletin evladı olması mümkün değil. Bunlar sadece askeri kılık kıyafet içerisinde buna bürünmüş, açık ve net teröristlerdir. Ülkemizde bölücü terör örgütünü biliyorduk, DAEŞ'i, PYD'yi biliyorduk. Fakat bunların tanımı farklıydı. Ne diyorlardı bunlar aynı zamanda dini bir grup, eğitimle uğraşırlar, bunların silahla işi yok. Bunların silahla olan işi, diğerlerinden daha farklı bir şekilde. Bunlar milletin vermiş olduğu vergilerle, parayla, elde ettikleri silah, uçak, helikopter, tankı, topu millete karşı kullanacak kadar alçak, hain, namussuzdurlar. Bunların Pensilvanya'daki temsilcisi, yöneticisi şimdi oradan sürekli meydan okuyor kendine göre. Tabi bir taraftan da Türkiye'den kaçıp çiftliklerinde buluştukları kişilerle, aynı zamanda Avrupa'daki çeşitli ülkelerdeki sığıntılarla beraber burayı izlemeye kalktılar. Hamd olsun bekledikleri neticeyi alamadılar. Bunlar, dini bildiklerini zannediyorlar. Ama bir şeyin farkında değiller. En büyük hesap sahibinin, hesap edicinin Allah olduğunu bunlar hesap dışı tutmuşlardır. Şimdi işte o hesap tecelli etti. Kendilerine göre koordinatlar istediler, tutmadı. Burası milletin meclisi. Siz milletin temsilcilerini, milleti vurmaya kalktınız. Onun için bu kardeşiniz elindeki telefonlarla, cep telefonlarıyla televizyonlara bağlandığı zaman meydanlara milletimizi davet ettiğim andan itibaren milletim meydanlara yürüdüyse, bunların bu hesabının dışındaki adımdı. Ve buraya yapılan o saldırıydı. Bakın her akşam oluyor ve bu çağrıda bulunuyorum. İkinci bir talimata kadar sakın bu meydanları boş bırakmayın. Nihai kararı milletimizle beraber vereceğiz. Ama biraz sabır. Çünkü bu öyle bir virüs ki; kazınması gerek. Bazen bu kazımalar bile yetmez. Hiç ummadığınız yerden tekrar üreyebilir. Bunu milimize etmek zorundayız ki; yolumuza emin şekilde yürüyelim." 

2017 ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMASI FACEBOOK GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

BATI İKİRCİLİKLİ TAVIRLARLA PARANTEZ İÇİNDE KINAMALAR YAPMASIN
"Bunlar bukalemuna saygısızlık olur, ondan öteler. Gördüğümüz hal, dünyaya bir örnektir aslında. Batı gerçekten demokrasiye inandığını savunuyorsa, bize sağdan soldan ikircikli tavırlarla parantez içinde kınamalar yapmasın. Biz şu anda Dışişleri vasıtasıyla tüm dünyaya bu tablonun videolarını göndereceğiz. Temenni ederim ki; bunları gördükten sonra halkın oylarıyla iktidar olmuş bir hükümete, halkın oylarıyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanına, cumhura kolay kolay çıkıp da diktatör demezler. Ben milletimi çok ama çok iyi tanıdığımı zannediyordum. Şu olayda benim milletim dünyaya bir örnek çizmiştir. Ve benim milletim, tankların karşısında dimdik durmuş, kadını, erkeği, çocuğuyla hepsi şehadete yürümüştür. Ve Esenler'deki hanımefendinin beyiyle, evlatlarıyla görüştüm. Söyledikleri tek şey vardı, 'yolunuz yolumuzdur. Biz annemizi kaybettik ama yine bu yolda mücadeleye devam edeceğiz.'" 

'SİLAHLI KUVVETLERİMİZDE BU YAMYAMLARA ALDANMAYANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM'
"Birçok virüsler dolaşıyor. İkinci etabı gelecek, üçüncü etabı gelecek. Ne kadar etabınız varsa, hepsiyle beraber gelin. Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan geceden bugüne meydanlar geometrik artıyor. Ve daha kararlı şekilde devam edecektir. Şimdi bu hesabı iyi yapmayanlar, bundan sonra iyi düşünmeli. Bu vesileyle silahlı kuvvetlerimizin bu adilere, alçaklara, yamyamlara aldanmayan personeline teşekkür ediyorum. Aynı şekilde polis teşkilatımızın aldanmayan personeline teşekkür ediyorum. Aynı şekilde istihbarat teşkilatı, bakanlıklarımızın aldanmayan personeline teşekkür ediyorum. Ve şuna da inanıyorum, Allah' ın izniyle çoğu gitti azı kaldı. Çok önemli bir kapı açıldı şu anda. Ve yargının bu süreçte bu kadar yoğun çalışması, demokratik hukuk devleti içerisinde anayasaların yasaların kuralları neyse bunları süratli bir şekilde işleterek karara varması bizim için mutluluktur" 

ŞİMDİ ADALET ÇALIŞIYOR
"Bazıları bu kadar çok kişiyi içeri almak doğru mu, diyor. Şimdi adalet çalışıyor. Niye? Çünkü gecikmiş adalet adalet değildir. Hep biz bunu bekledik. İşte şimdi oluyor. Aynı şekilde tüm güvenlik güçlerimiz, her an teyakkuz vaziyette, tedbirlerini almış, ülkemizde milletin güvenliğini, ülkemizin normalleşme sürecini en iyi şekilde sağlamaya çalışıyor"

OHAL ÇIKTI DA MİLLET MARKETLERİ BOŞALTIP EVİNE Mİ GİTTİ?
"Dün OHAL yasası parlamentomuzdan geçti. Destek veren tüm milletvekili arkadaşlarıma siyasi partilere teşekkür ediyorum. Bunu önemsiyorum. Tabi bunun içinde kanun hükmünde kararnamelerle 3 aylık süreç var. Bu süreç çok önemli. Fakat birileri bunu farklı yere çekmenin gayreti içindeler. Hükümetimiz yetkilileriyle yaptığımız konuşmalara bir konu çok önemli. OHAL yasası çıktı, çıktı da millet evine mi koştu, marketleri boşaltıp evine mi gitti, yoksa tam aksi millet evlerinden çıkıp meydanlara mı koştu? Burası önemli. Eskiden OHAL ilan edildiği zaman vatandaş marketleri, bakkalları boşaltır, evine stok, depolama yapardı ama şimdi tam tersi oldu. Çünkü bu OHAL yasası alışılmışın dışında. Aksine demokratikleşme sürecimizin hızlandırılmasını teminat altına alma sürecidir. Süratle yasaların çıkarılması ve inşallah parlamentomuzun şu süreci iyi işletmesi ve bir an önce FETÖ'cü ve diğer terör örgütlerinden devletimizin kurumlarının hızla arındırılması olayıdır"

FAİZLERİNİZİ DÜŞÜRÜN, BİRAZ AZ KAZANIN
"Burada istismarı yapılan bir konu daha var. Ekonomi çöker. Ekonomi çökmez. Şu anda idarede hükümetimiz var. Silahlı kuvvetler filan kendi görevleri neyse onun başında, polisimizde öyle. Peki anormal olan ne? Yatırımlarımız devam ediyor. Buradan finans sektörüne sesleniyorum. Faizlerinizi düşürün. Bu vatana hizmet verecekseniz düşürün, biraz az kazanın. Yatırımcı sizin vereceğiniz ucuz krediyle bu ülkede daha farklı adım atabilsin. OHAL ilan edildi diye bazı ürünlerin satılmasında yüksek fiyat uygulamasına girenlere sesleniyorum. Böyle yanlış bir uygulamanın içinde olanlar bilsinler, bunların tepesine devletimiz hükümetimiz biner. Normal şartlar neyse devam edecektir. Gıda maddesinde artış yapalım, akaryakıtta artış yapalım. Türkiye'de bir anormallik yok ki. Bizim akaryakıtta sıkıntımız mı var?" 

"S&P'ye sesleniyorum; sana ne, sen kimsin ya, haddini bil"

"S&P'ye sesleniyorum; sana ne, sen kimsin ya, haddini bil. Haddini bil. Sen Türkiye ile ilgili böyle bir açıklama yetkisine sahip değilsin. Türkiye düşmanlığından kaynaklanıyor. Ama tabii bunların derdi başka. Bunların bu yaptıkları açıklamalar tamamıyla siyasidir. Bu Türkiye düşmanlığından kaynaklanmaktadır. Bunlarla ilgili bazı tabirler var burada söylemem doğru olmaz. Birçok virüsler dolaşıyor. İkinci etabı gelecek, üçüncü etabı gelecek. Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin. Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan geceden bugüne meydanlar geometrik artıyor. Ve daha kararlı şekilde devam edecektir. şimdi bu hesabı iyi yapmayanlar bundan sonra iyi düşünmeli" 
FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"