Erdoğan polis olmanın tek şartını söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Akademisine girmek için tek ölçümüz ülkesine ve milletine sadakatle bağlı olmak, başka herhangi bir yere değil sadece Türkiye Cumhuriyeti devletine hizmet etmektir dedi.

23 Kasım 2016 - 09:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Polis Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye'nin Yeni Güvenlik Konsepti Konferansında konuştu. Erdoğan, Polis Akademisine girebilmek için arayacakları en önemli şartı açıkladı.

15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında verdikleri mücadeleden dolayı Polis Akademisinin bütün mensuplarını tebrik eden Erdoğan, şehit olanları da ise rahmetle andı. Darbe gecesi mücadelenin en ön saflarında, genç amir ve memurların bulunduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Akademisi kapılarının tüm vatan evlatlarına açıktır dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akademiye girmek için tek ölçülerinin ülkesine ve milletine sadakatle bağlı olmak, başka herhangi bir yere değil sadece Türkiye Cumhuriyeti devletine hizmet etmek olduğunu açıklarken, ruhunu Pensilvanya'ya ya da başka illegal örgüte teslim etmiş hiç kimseye yer yoktur ifadesini kullandı.

17-25 Aralık sonrasında emniyet teşkilatı ve yargıda aldıkları tedbirlerin faydasını 15 Temmuz'da gördüklerini belirten Erdoğan, o tedbirler alınmasaydı 15 Temmuz gecesini çok daha kanlı, çok daha tehlikeli geçirirdik dedi. Devletin tamamen bu ihanet şebekesinden temizlenmediğini bildiklerini ifade eden Erdoğan, hala yargının, polis teşkilatının, ordunun, devlet kurumlarının içinde var olanların temizlenmesi için mücadeleye devam edilmesi gerektiğini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Kırtasiye Online Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri Satış Sitesi
İşte Kırtasiye Online Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri Satış...
AYM; 3600 ek göstergesi verilmemesinin gerekçesini açıkladı
AYM; 3600 ek göstergesi verilmemesinin gerekçesini açıkladı