Erdoğan: 'ihraç ettiniz bundan da gam duymayın'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Silahlı kuvvetlerde ciddi bir ayıklama yapıldı, yapılıyor. Emniyet teşkilatımızda hakeza öyle. Devletin bütün kurumlarında başta Milli Eğitim olmak üzere ciddi bir ayıklama yapılıyor. Elimizdeki sayısal verilere baktığımız zaman yani 100 bine yakın bir ihraç söz konusu"

05 Nisan 2017 - 00:38 - Güncelleme: 05 Nisan 2017 - 08:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-Star TV ortak canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. 

"FETÖ ayıklanmasından sonra terörle mücadelede fark gördünüz mü?" sorusu üzerine Erdoğan, şu anda farkın göründüğünü ancak işlerinin daha çok olduğunu belirtti. 
Erdoğan, FETÖ'nün 40 yıllık bir çalışmanın neticesi olduğuna dikkat çekerek, "Bizler de bu 'ByLock' olayıyla çok ciddi bir veri yakaladık.

Şu anda inlerine adeta onunla giriyoruz. Yani teknolojik olarak aklınıza ne gelirse, hangi imkanlarla çalışıyorlarsa biz de onların üzerine o imkanlarla saldırıyoruz.

Bazıları 'Benim telefonum değildi, kız kardeşimindi, amca çocuğunundu, o aldı kullandı.' Kusura bakmasınlar, sen de telefonunun onlara kaptırma, verme. Eğer vermişsen, görüşmeler de yapılmışsa yargı bunların incelemesini enine boyuna yapıyor ve kararını veriyor. Bazen ısrarlar oluyor, yargı da bunu tekrar masaya yatırıyor ve gerçekten orada bir hata varsa, yargı da bunları düzeltme makamıdır, düzeltecek.

Ama ortalığı ayağa kaldırmaya da gerek yok." değerlendirmesinde bulundu. Devlet içerisindeki FETÖ mensuplarının ayıklamasına ilişkin bir soru üzerine Erdoğan, bu konuda bir oran söylemenin doğru olmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti: 


"Silahlı Kuvvetlerde ciddi bir ayıklama yapıldı, yapılıyor. Emniyet teşkilatımızda hakeza öyle. Devletin bütün kurumlarında başta Milli Eğitim olmak üzere ciddi bir ayıklama yapılıyor. Elimizdeki sayısal verilere baktığımız zaman yani 100 bine yakın bir ihraç söz konusu. Tabii bunlara itiraz falan olabiliyor. Bu itirazları dahi inceleme konumundayız. Yani hakikaten ellerinde sağlam veriler varsa, gereği yapılsın diyoruz.

Ama ihraç ettiniz bundan da gam duymayın çünkü bedel ödedik. Bu ülkeyi böldüler, biz bu milletin bölünmesine rıza gösteremeyiz. Şu coğrafyada bizim en büyük gücümüz birliğimizdir, beraberliğimizdir. Son bir iade oldu, 400 küsür kişi. Bunlar yeniden görevlerine iade edildi.

Veriler sağlam gelirse hemen konuyla ilgilenen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli beyin başkanlığındaki çalışma yapılıyor. Ondan sonra tekrar görevlerine iade edilme KHK ile düzenleniyor. Sonucu bana da geliyor. Bizler de hiç tereddütsüz onaylıyoruz." AA
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

 • 15 Yorum
 • fuat cicek
  7 ay önce
  Yasal işler döner sizi birgün dişler unutma
 • cetin
  8 ay önce
  Eyyy cumhurbaşkanı, hakkımı helal etmiyorum. Muhakkak Rabbimin huzurunda hesaplaşacağım. Bankanın açılış kurdelasını sen tutacaksın. Açılışını sen ve arkadaşların yapacak. Sadece faizsiz diye ben para yatıracağım. Sonra sen kinlendiğin için ben terörist olacağım. Allah bunu yanınıza bırakmaz. Ahiret iyi var. İnanana.
 • Müslüman
  8 ay önce
  Nasıl gam duymazsınız 150.000 kişi say say bitmez yaa.. Yasal sendikadan, bankadan dolayı bu kadar insanı aç susuz bırakmak. Sırtına yafta takmak hangi dinde vardır, hangi insanlığa sığar ki?! "HasbünAllahi ve niğmel vekil, niğmel mevle ve niğmen nasir."
 • Hasibe Cetin
  8 ay önce
  Ben öğretmen değilim ama benim kardeşim öğretmen di Okulunu öğrencilerini çok severek çalışıyordu okadar süper kazandıkları dereceleri vardı ama öğretmenliğini elinden aldılar burevamidir
 • adalet
  8 ay önce
  yazık cok yazık bu kadar gamsız olmayın.onbinlerce insanı yargısız infazsız hemde savunmasını almadan ihraç ettiniz.sizin gamınız yoksa bu insanların Allah(c.c.) ı var.
 • oktay
  8 ay önce
  ne istedilerde vermedikki selam hocam bitsin bu gurbet dön gel çağrısı suç değilmi yoksa
 • Yusuf ATMACA
  8 ay önce
  Yasal banka ve sendika suç olamaz Şuan NT ve Sürat kargo faaliyetine devam ediyor. Banka son 1.5 devletin yönetimindeydi. Sendika 17/25 ten sonra 3 bakanlığın izni ile kuruldu. MEB duyurusunu yaptıktan sonra üye olunuldu.
 • Omer
  8 ay önce
  Ahirette elem ve pismanlık duymayacagım. Siz de duymayın.
 • Ahiret
  8 ay önce
  Darbeyi 100 bin kişi mi yaptı benim 6 yaşındaki çocuğum mu yaptı onu niye ihraç ettiniz niye.nasıl cennette gideceksiniz
 • Gamsizlar
  8 ay önce
  Niye gam duysunlar ki ahiret kimin umurunda 100 bin kişi aç susuz bırakılmış banane bu dünya onların olsun ahiret bizim
 • sevgi ogretmen
  8 ay önce
  Allah askina yeter dayanamiyoruz
 • Sevdalı öğretmen
  8 ay önce
  ALLAHIM NE OLUR YARDIM ET AKLIM DAHA FAZLA DAYANAMICAK.. SUÇU OLANI TABİKİ İHRAÇ EDERSİNİZ AMA BİR BANKA HESABI YÜZÜNDEN İHRAÇ OLMAK NEDİR YAHU HEMDE BU BANKAYI HİÇ BİLMEDEN NE BİLİYİM BEN BİR BANKADIR DİYE HİÇ ARAŞTIRMA GEREĞİ DUYMADIM YAPMAYIN YAHUU YARIN BİRGÜN SIZIN BAŞINIZA DA GELİR BU AZICIK VİCDAN GÜNAHSIZ İNSANLARA BU YAŞATILANLAR AYLARDIR BİTSİN ARTIK
 • 672 khk lı
  8 ay önce
  672 khk kararı ile ihraç oldum.Sendikaya kendi arzumla girmedim zaten.Bir nevi mecburen.Bütün devlet kurumlarına fetönün adamları vardı.Ayrica hiç bir faaliyetine katılmadım.2015 yılinin Şubat ayı istifa etmiştim.Istifa ettikten sonra hiç rahat birakmadılar.Sürekli rahatsız edildim.En son khk iadesinde gördüm ki araştirma adamına göre.İade olan kişinin eşi uzun yıllar fetöye hizmet eden birisi.Benim dilekçem ise Meb müsteşarlikta 12 Ekimden beri kaydedilmiş bekliyor.Çoçuğunu 15 Temmuza kadar gönderen ama 2014 Eylulde istifa etti diye o kişi açikta.O kişi daha güvenilir çunkü eşine Ak parti tarafindan müdür yada müdür yd.sözü verilmiş.Ama o arkadaşım.Fetö yapisindan idareciler tarafindan maaşla ödüllendirilmiş .Bense 15 yıldır menfaatsiz oy verdiğimiz Ak parti tarafindan sorgusuz ihraç edildim.27 yıllık öğretmenlik hayatimda hiç bir zaman yasaların dışina çikmadım.Milliyetçi ve muhafazakar bir çizgimde yaşamaya bilgilerimi vatan millet aşkı ile yapmaya çalıştım.İspatı ise 2.üniversiteye Tarih halen devam ediyor olmam.Şimdi ben vatan haini miyim Ya da iltisaklı veya diğer iade edilen mi iltisaksız.Gerçek sanirim ahirette belli olacak .Iyi ki Ahiret var diyorum.
 • Mebdeki sendika uyeligi mi ülkeyi bölmüs
  8 ay önce
  Yahu ülkeyi benim 2014 yilindaki sendika üyeliğim mi bölmüs? Bu nasil bir bakış açısı. Kardeşim istifa da etmişim beni niye isimden ediyorsunuz? Ekmek alacak param yok cocugumun yüzüne bakamiyorum suriyelilerden borç alıyorum. Allahim yetis artık intihar etmek üzereyim bıktım yaşamaktan. Ama her nefis ölümü tadacaktir. Ahirette suçum yokken bana bunu yasatanlari cehennemin dibine kendi ellerimle atacagim yakalarina ilk ben yapisacagim. Bu dünyada gücüm yok sesimi duyan yok ama ahirette gorusecegiz insllh
 • Muhsin karabacak
  8 ay önce
  Bu terör örgütü 40 yıldır bu kadar büyüyene kadar devlet başkanları, başbakan,lar, bakan,lar , mit, neredeyim iş,onların hicmi suçu yok acaba.bizim vekiller, yemin töreninde vatanını her türlü tehlikeden koruyacak larina ant icmiyormu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya çıkardı
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya...
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok Sayıda Yaralı Var
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok...