Erdoğan: 'en az 30'a yakın kamu görevlisi kaçırıldı'

Cumhurbaşkanı Raecep Tayip Erdoğan: ''İktidar partisinin il başkan yardımcılarını, ilçe başkanlarını, gençlik kolu başkanlarını öldürüyorlar. Hani nerede batı? Şu anda en az 30'a yakın kaçırdıkları mühendis, öğretmen, polis, subay var. Hani nerede sesiniz? Öğretmenler var. Niye sesiniz çıkmıyor? Batı bu konularda da sessiz.''

06 Kasım 2016 - 22:49 - Güncelleme: 06 Kasım 2016 - 23:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Temmuz 2015'ten bu yana PKK'nın, 787 güvenlik görevlisini, 312 sivil vatandaşı şehit ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bu eylemlerde 4 binin üzerinde güvenlik görevlimiz, 2 binin üzerinde vatandaşımız da yaralandı. Bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda 5 bin 500 silah, 650 bin mermi, 142 ton patlayıcı malzemesi, 15 bine yakın bomba ele geçirildi. Ey batı, bunları duy bakalım. Bir başka ifadeyle Türkiye terör örgütüne karşı pek çok batı ülkesinin İkinci Dünya Savaşından beri görmediği, yaşamadığı çapta bir mücadeleyi sadece bir yılda verdi. Bunların elinde yakaladığımız silahlar var ya, hepsi batının silahları. Artık ağır silahlar da kullanmaya başladılar. Bu silahlarla geliyorlar. Bahaneler hazır. Ne diyorlar? 'Irak'taki koalisyon güçlerine bunları vermiştik, herhalde oradan onların eline geçti.' Ya kimi uyutuyorsunuz ya... Bunları direkt veriyorsunuz kendilerine. Aynı şey Suriye'de. Bunca şehit, bunca yaralı, ele geçirilen bunca silah, patlayıcı konusunda batı ülkelerindeki siyasetçilerin, medya kuruluşlarının herhangi bir endişe, kaygı, tepki ifadelerine rastlamadık. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Türk milletinin maruz kaldığı terör saldırılarına işte bu kadar ilgisiz, bu kadar bigane, bu kadar kör olanlar, hadise terör örgütleri ve onlara destek verenler olunca birden ortaya dökülüyorlar. Hal böyle olunca da bu olayların müsebbibi olan, terör örgütünü destekledikleri için ifadeye çağrılan, gelmeyip zorla ifadeleri alınan, kimi serbest bırakılan, kimi tutuklanan milletvekilleri konusundaki feveranları da açıkçası umurumuzda değil."
Danıştay'dan ihraç edilen memurlara çok önemli haber 

Erdoğan, şimdi "Terör eylemleri ve terör örgütü başka, siyasi konular başka" diyeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Temmuz 2015 ölçü olarak alındığında, 1 yılı aşkın süredir, ülkenin belli yerlerinde bir siyasi partinin çok sayıda mensubunun, bölücü terör örgütünün üyeleri tarafından katledildiğini, aralarında milletvekili adaylarının, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri olduğunu, her kademeden siyasetçi bulunduğunu anlattı.
 
Bakan Açıkladı: 5 Yıla bir kademe, KPSS'ye Güven Sıfırlandı
Erdoğan, "Bunlar öldürülürken, bakınız gözaltına alınmalarından değil, taammüden öldürülmelerinden söz ediyorum. Aynı çevrelerin en küçük bir kaygılarını, derinliğinden vazgeçtik, şöyle yüzeysel de olsa bir endişelerini görmedik, duymadık. İktidar partisinin il başkan yardımcılarını, ilçe başkanlarını, gençlik kolu başkanlarını öldürüyorlar. Hani nerede batı? Şu anda en az 30'a yakın kaçırdıkları mühendis, öğretmen, polis, subay var. Hani nerede sesiniz? Öğretmenler var. Niye sesiniz çıkmıyor? Batı bu konularda da sessiz. Ötekiler siyasetçi, bunlar siyasetçi değil mi? Ötekiler insan, bunlar insan değil mi? 14-15 yaşındaki Yasin Börü'yü bir binanın üçüncü katından attılar. Bugün yarın tekrar yargılaması devam ediyor. Atmakla kalmadılar üstünden de arabayla geçtiler. Böyle şehit ettiler. Ses var mı? Yok. Bütün bunları söylerken elbette karşımızdakilerin kafalarının arkasındaki gerçek niyetleri bilmiyor değiliz." ifadelerini kullandı.

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


 

Memurlara mini zam müjdesi2017 Ocak Öğretmen Net MaaşlarıDemir yollarından öğretmenlere büyük indirim

Milyonlarca kişinin o borcu silindi Resme Tıklayınız
 Milyonlara büyük müjde tüm borçlar silindi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adalet Ve Milli Eğitim Çıkmazlarımız.
Adalet Ve Milli Eğitim Çıkmazlarımız.
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE FOTOĞRAFLARI
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE...