Kadroya geçen sözleşmeli öğretmen özür tayini hakkı Kadroya geçen sözleşmeli öğretmen özür tayini hakkı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenler ve Eğitim Yöneticileri ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde iftarda bir araya geldi.
Burada konuşan ve öğretmenlerin haklarının ödenmeyeceğinin farkında olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye'deki zorunlu ders sayısı ile öğretmen maaşlarından bahsetti.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Ramazan ayı bu yıl başka bir güzel ve huzurlu. Salgın sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerini gerek yüz yüze gerek uzaktan eğitimle aksatmadan devam ettirdik.
Siz saygıdeğer hocalarıma özellikle şahsım ve milletim adına çok teşekkür ediyorum. 2021-2022 eğitim öğretim yılının 4'te 3'ünü okullarımızı açık tutma başarısını göstererek tamamlamış bulunuyoruz. İnşallah son güne kadar okullarımızın kapısını açık tutmayı sürdüreceğiz.
351 bin yeni derslik inşa ederek okullarımıza 729 bin öğretmen atayarak kalabalık sınıf sorununa son verdik. Görevdeki öğretmenlerin yüzde 75'i bizim dönemimizde atandı. 2 ay gibi bir sürede 16 bin 361 yeni kütüphane inşa ettik.
"ocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi mutlaka aşılamalıyız"
Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlerimizin özlük haklarına katkı sağladık, 60 yıllık hayal gerçek oldu.
Sosyal medya organlarının yaygınlaşmasıyla evlatlarımız yabancı kültürün etkisi altına daha çok girmeye başladı. ocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi mutlaka aşılamalıyız."

ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, Avrupa'da son 20 yılda öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke
Erdoğan, "Hocalarımızın hakkını ödeyemeyeceğimizin farkındayız. Türkiye, Avrupa'da son 20 yılda öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren, zorunlu ders saatini de en düşük tutan ülkedir. OECD'nin verilerine göre, Avrupa'da en az stres yaşayan öğretmenler bizim öğretmenlerimizdir." dedi.