Erdoğan'dan KHK ile ihraç olan mağdurlara yönelik açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Bank Asya'ya para yatıranlar hakkında açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mücadeleyi yaparken merhametle değil, adaletle davranmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken mağduriyet oluşmaması için gerekli titizliği de göstereceğiz.

22 Mayıs 2017 - 00:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 3.Olağanüstü Kongresi'nde önemli ifadeler kullandı. İletişim programlarını kullanarak, bankalarına para yatırarak destek olanlar için yapacak bir şeyimiz kalmadı. Türkiye'nin ve Türk milletinin bu örgütün bir başka ihanet teşebbüsüne daha tahammülü yoktur. FETÖ ile mücadelede kararlılık mesajı veren Erdoğan, "17-25 Aralık emniyet yargı darbe girişiminin ardından çağrı yaptık. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan bu yapıyla ilişkinizi kesin dedik. Çağrımız üzerine bu ihanet çetesiyle ilişkisini kesenler kendilerini kurtardılar. Ama iletişim programlarını kullanarak, bankalarına para yatırarak destek olanlar için yapacak bir şeyimiz kalmadı. Türkiye'nin ve Türk milletinin bu örgütün bir başka ihanet teşebbüsüne daha tahammülü yoktur. Eğer bu mücadele gerektiği gibi yürütülmezse ülkemiz daha büyük tehlike altında kalacaktır. O yüzden bütün milletimizi ucu en yakınımıza da uzansa mücadeleye davet ediyorum. İtirafçılık oyunları ile mücadelenin sulandırılmasına izin vermeyeceğiz. Bu konuda önümüzdeki dönemde çok daha hassas, çok daha kararlı bir mücadele yürütülmesini temin edeceğiz" dedi. 
"MAĞDURİYETLER İÇİN TİTİZ DAVRANACAĞIZ 
Ancak mücadeleyi yaparken merhametle değil, adaletle davranmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken mağduriyet oluşmaması için gerekli titizliği de göstereceğiz. Mağdur olduğunu öne sürenlerin itirazlarını da en titiz şekilde değerlendirecek yasal düzenlemeleri yaptık, hayata geçirdik. 
"KÖKLERİNİ KAZIYACAĞIZ" 
160 ülkede yuvalanan terör örgütü o ülkelerde de devletlerin yapısına sızıyorlar. FETÖ ihanetinin de kökünü kazıyacağız. Bölücü terör örgütüne karşı da büyük bir mücadele yürütüyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okul etkinliğinde silahlı kavga! Yaralılar var
Okul etkinliğinde silahlı kavga! Yaralılar var
Lösemi hastası genç öğretmen acil kan bekliyor
Lösemi hastası genç öğretmen acil kan bekliyor