Erdoğan'dan itiraf ''Eğitimde başarısız olduk''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Borsa İstanbul Gong Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında öz eleştiri yaparak Eğitim'de başarısız olduklarını itiraf etti .

24 Kasım 2016 - 09:25

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Borsa İstanbul Gong Töreni'nde konuştu. Konuşmasında öz eleştiri yapan ERDOĞAN ; BU BİR ÖZELEŞTİRİ Sadece birkaç konuda mesafe katedemedik. Eğitim, kültür politikaları ve reel faizlerin düşürülememesi. Bu bir özeleştiri. Yıllarca Merkez Bankası'nı eleştirdim. Hala da eleştiriyorum. Bağımsızdır şudur budur.

Tamam, ama ben siyasetçiyim.

Böyle bir şey yapılıyorsa ben de kalkıp eleştirimi yapacağım. Tokatı yiyen benim. O çözüm yollarını yapsın. Tokadı ben yiyeyim, sefayı o sürsün yok öyle bir şey. Daha önce katıldığı programlarda da sık sık müfredat konusuna da değinen Cumhurbaşkanı , müfredatı yenileme konusunda dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya öğretmen atama töreninde müfredat konusunda talimat vermişti.

Cumhurbaşkanı , yapmış olduğu öz eleştiride derslik yapıldığını , öğretmen atamalarının tamam olduğunu , ders kitaplarının ücretsiz olduğunu , öğrencilere tablet dağıtıldığını , bütçeden en büyük payın eğitime ayrılmasına rağmen eğitim konusunda başarının yakalanamadığını dile getirmişti . Cumhurbaşkanı eğitim ve kültür konusunda bir kez daha öz eleştiri getirerek ilgili Bakanlıklara mesaj verdi ... Cumhurbaşkanı , Eğitim ve Kültür konusunda sınıfta kaldığımızı itiraf etti ...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı