Erdoğan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması

Bedelli askerlik bekleyenlerle ilgili önemli açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi Erdoğan'dan son dakika bedelli askerlik açıklaması Bosna'nın NATO'ya katılımını ele aldıklarını söyleyen Erdoğan, Türkiye'deki gündemlerden bedelli askerliğe değindi. Başkan, "Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz." dedi.

14 Temmuz 2018 - 01:23

Erdoğan'dan son dakika bedelli askerlik açıklaması Bosna'nın NATO'ya katılımını ele aldıklarını söyleyen Erdoğan, Türkiye'deki gündemlerden bedelli askerliğe değindi. Başkan, "Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz." dedi.

BEDELLİ ASKERLİK NE ZAMAN ÇIKACAK? 
Başkan Erdoğan gündemdeki sıcak konulardan biri olan bedelli askerlik sorusunu da cevapladı. Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanımız çalışmalarını yapacaklar hazırlıklarını yapacaklar. Bunu inşallah seçimden sonra ele alacağız demiştim. Nasılı, nedeni, her şeyiyle, MSB yapacak çalışmayı. Ne kadar kişiyi kapsayacak, hangi yaş grupları arasında olacak, ücret ne kadar olacak, tüm bu konular belirlenecek. 

Zannediyorum en kötü ihtimalle yeni yasama döneminde açıklamış oluruz. O zamana kadar da hazırlıklarımızı bitirmiş oluruz. Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz. O zaman daha erkene çekmiş oluruz. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’nden dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları; "Bedelli askerliği en kötü yeni dönemde açıklarız."

"Bedelli askerliği kararname ile erkene çekebiliriz." 

"Ekonomide söylem birliği önemli. Her kafadan ses çıkmamalı." 

"FETÖ operasyonlarında Ukrayna'dan bir kişi daha getirilecek." 

"Kur baskısını milli parayla ticaret frenler."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Danıştay'dan Andımız kararı
Danıştay'dan Andımız kararı
MEB'dan 4 Branş öğretmenine müjde gibi karar
MEB'dan 4 Branş öğretmenine müjde gibi karar