Ensar Yurdunda Öğrenciler Zehirlendi

İstanbul Bahçelievler 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi yurdunda 38 çocuk zehirlendi. Çocukları verilen akşam yemeğinden dolayı zehirlendikleri anlaşıldı.

Ensar Yurdunda Öğrenciler Zehirlendi
08 Aralık 2019 - 15:51

Öğrenciler Hasta Halleriyle Derse Girdi
Çocuklar yedikleri akşam yemeğinden sonra şiddetli karın ağrısı yaşamaya başladı. Ertesi sabah tüm öğrenciler ile birlikte karın ağrısı yaşayan öğrenciler de hasta şekilde derse girdi. Ders esnasında rahatsızlıkları daha da artan öğrenciler bu durum üzerine en yakında bulunan devlet hastanesine kaldırıldı. Burada tedavileri tamamlanan öğrenciler daha sonra taburcu edildi. Konuya ilişkin araştırma başlatıldı.


Yemekleri Ensar Vakfı Organize Ediyordu

Olaydan sonra çocukların avukatlar eşiğinde ifadeleri alındı. Tüm çocukların yemeği yapan kişi ve kurumlardan şikayetçi olmadığı öğrenildi. İnsan Hakları Derneği konuya ilişkin açıklama yapıldı. Dernekten yapılan açıklamaya göre okula ait olan pansiyonun yemek işleri Ensar vakfı tarafından organize ediliyor. Açıklamada 2018 tarihinde de 18 öğrencinin verilen yemekten rahatsızlandığı bildirildi. Bu bilgiler doğrultusunda ise öğrencilerin sağlıklı beslenme imkanlarının bulunmadığı da görülüyor.

Yemeklerden zehirlenen çocukların hastaneye sevklerinin de geciktirildiği açıklamada yer aldı. Geciken sevk işlemleri dolayısıyla çocukların hayatları tehlikeye atıldı. Olaya kaza denilerek bu olayın geçiştirilemeyeceği de açıklamada yer aldı. Olayın etkin bir şekilde soruşturulması ve olayın sorumlularının tespit edilmesi gerektiği de açıklamada yer aldı. Sorumluların gereken cezayı alması ve yurdun eksiklerinin giderilmesi de yapılan açıklamada yer aldı.

Bu haber 438 defa okunmuştur.

Şişli Eskort