Engelli öğretmenler boş kontenjana atanmak istiyor

Engelli öğretmen adayları, 1500 engelli öğretmen alımında boş kalan kontenjanlar için, ek atama talep ediyor. Hükümet yetkilileri engelli öğretmen adaylarının sesini duyacak mı bunu zaman gösterecek. İşte haberin detayı bizi takipte kalınız..

25 Nisan 2017 - 16:06

2016 yılı son çeyreğinde engelli öğretmenlerin ısrarlı isteği üzerine, MEB 1500 engelli öğretmen alımına karar vermişti.

Ancak yapılan atamalar sırasında 200'e yakın kontenjan boş kaldı. Bu tespit, Devlet Personel Başkanlığı Başkan vekili Enes Polat'ın 14 Nisan TRT Haber kanalındaki açıklamasında da yer aldı.

Ancak, kontenjan listesi yayınlandığı tarihten bu yana engelli adaylarının gerekli uyarıyı yapmasına rağmen bir gelişme olmamış ve dağılım değiştirilmediği için bu kontenjanlar boş kalmıştır.
Engelli adayları, boş kalan 200 civarındaki kontenjanın bu kez adil bir şekilde düzenlenerek, doldurulmasını talep ediyor.memurlar.net


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ali
  4 ay önce
  Atama bekliyoruz en kısa zamanda geri kalan adaylara da kadro açın
 • Ali
  4 ay önce
  200 engelli öğretmen adayı olarak atanamadık kontenjan saçmalığı yüzünden dışarıda kaldık oysa kontenjan açıkta olan ve kadro bekleyen branşlara göre verilmeliydi bu adaletsizliği bir an önce giderilmesi yeniden engelli öğretmen ataması yapılmalı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...