''Engelli memur alımında torpil işlemez''

Kamu ve Özel sektörde engelli personel alımlarının arttırıldığını belirten Bakan Çavuşoğlu kamuya engelli memur alımında ya sınavın ya da kuranın yapıldığını bu sebeple torpilin işlemeyeceğini belirtti. İşte detaylar.

29 Mart 2017 - 09:07 - Güncelleme: 29 Mart 2017 - 09:12

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu engelli memur alımları ile ilgili olarak çok önemli açıklamalarda bulundu. Engelli memur alımlarının ya sınav ile ya da kura ile yapıldığını belirten Bakan bu sebeple torpilin mümkün olmadığını belirtti.

KPSS adayları tüm memur alımlarının bu şekil olmasını talep ediyor!

Sendikalar ve adaylar kamuya personel alımlarında mülakatın kaldırılması için dört bir yandan yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Bugün de MEB’e alınacak 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat tarihleri ve yerleri açıklandı Fakat adaylar KPSS’de birinci olsalar bile atanmalarının garanti olmamasından dolayı mağdur. Bakan İsmet Yılmaz da mülakatın kaldırılmayacağını ve alfabeyi her bilenin öğretmen olamayacağını belirtti.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun da açıklamalarında yer alan engelli memur alımlarında olduğu gibi tüm kamu personeli alımlarının da KPSS ile yapılması gerekliliğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bakan engelli memur alımlarında kura ve sınavın olduğu için torpil işlemeyeceğini ve haksızlık yapılamayacağını belirtti.

Bu kapsamda kamuya yapılacak olan tüm memur alımlarında da mülakatların kaldırılması bir zorunluluktur. Hem idareler hem de bireylerin zan altında kalmamaları için KPSS puan üstünlüğüne göre atamaların yapılması daha doğru olacaktır.

KPSS adayları ve sendikalar mülakatla kamuya memur alımındaki şaibelerin kaldırılmasının zorunlu olduğunu düşünüyorlar. Nasıl ki engelli alımlarında hiçbir şaibe ve torpilin işlemeyeceği gibi tüm memur alımlarında da aynı şekilde KPSS puan üstünlüğünün getirilmesi ve mülakatların kaldırılması şarttır. 
Kaynak: my memur


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var