En son seçim anketi sonuçlarında siyasi dengeleri alt üst eden sonuç

24 Haziran'da yapılacak seçimlere günler kala açıklanan son seçim anketinin sonuçları siyaset gündemine bomba gibi düştü. Piar Araştırma şirketi 24 Haziran erken seçimi için son anket sonuçlarını açıkladı. Türkiye genelinde yapılan anketin sonuçları siyasi dengeleri alt üst etti.

En son seçim anketi sonuçlarında siyasi dengeleri alt üst eden sonuç
12 Haziran 2018 - 15:02 - Güncelleme: 12 Haziran 2018 - 18:57

Piar Araştırma şirketi son anket sonuçlarını yayınladı. Açıklanan sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 42.1, Millet İttifakı'nın oy oranı ise 43.1 olarak görüldü.

 

 

Araştırmada en dikkat çekici sonucu Millet ittifakının oy oranlarının Cumhur ittifakından fazla olması, buna bağlı olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oy kaybı ile Cumhur ittifakının oy kaybı paralel olarak ilerlemesi olarak görülüyor. 

 

 

 

 

 

Piar'ın anketine göre bu pazar günü seçim yapılsa, AKP yüzde 34.8, MHP yüzde 7.3, CHP yüzde 23.4, İyi Parti yüzde 17.2, SP ise yüzde 2.5 oranında görülüyor. 

 

 

Ankete göre CHP, İYİ Parti ve SP'nin oluşturduğu Millet İttifakı, AKP, MHP ve BBP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nı 1 puanla geçtiği gözüküyor. Millet İttifakı, 43,1 oranını yakalarken Cumhur İttifakı'nın oy oranı ise 42,1. 

Bu haber 1793 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort