En güzel Öğretmenler Günü hediyesini aldı

Kış mevsiminin sert geçtiği Başkale ilçesinde eğitim gören öğrenciler, Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerine yün çorap ve patik hediye etti.

En güzel Öğretmenler Günü hediyesini aldı
25 Kasım 2016 - 08:21

Türkiye'nin en yüksek rakıma sahip yerleşim birimlerinden Başkale ilçesinde öğrenciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde soğuklara karşı öğretmenlerini "sıcacık hediyelerle" sevindirdi.

2 bin 460 rakımın üzerindeki ilçede ve sınır mahallelerinde eğitim gören çok sayıda öğrenci, öğretmenlerine çiçek yerine soğuk havalarda üşümesinler diye annelerinin ördüğü yün çorapları hediye etti.

İran sınırına yakınlığıyla bilinen Kavurgalı Mahallesi İlkokulunda görev yapan öğretmenler de yün çorap ve patik gibi hediyeler alarak Öğretmenler Günü'ne girdi. Bunun yanı sıra ailelerin sabah hazırlayıp sınıfa getirdiği köy kahvaltısını da tadan öğretmenler, hem ailelerin, hem de öğrencilerin sıcak ilgisi karşısında duygulu bir gün geçirdi.

İlk hediyesi "köy kahvaltısı" ve "yün çorap" oldu

İlk Öğretmenler Günü'nde köy kahvaltı tepsisi ve öğrencilerin yün çorap hediyeleriyle karşılaşan sınıf öğretmeni Sevil Gürbüz, çok duygulandığını ifade etti.
Okulda ikinci yılını dolduran sınıf öğretmeni Gizem Sarper de "Öğrencilerimin hediyeleri beni çok mutlu etti. Buradaki soğukta en büyük ihtiyaç çorap olduğu için bize de hediye olarak çorap geliyor. Çok güzel bir duygu." diye konuştu.

Bu haber 4010 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum