Cumhurbaşkanı Erdoğan: "CHP'nin Genel Başkanı önce İstanbul'da, Mersin'de ve kimi başka yerlerde DEM ile demlendi, ittifak yaptı" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "CHP'nin Genel Başkanı önce İstanbul'da, Mersin'de ve kimi başka yerlerde DEM ile demlendi, ittifak yaptı"

Emekli maaşları gündemdeki yerini koruyor. Milyonlarca emekli 2024 yılı için ciddi bir oranda zam bekliyordu. Ancak cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklama ile birlikte emeklilere %5 oranında ek zam yapılacağını duyurdu. Bu açıklamada en düşük emekli maaşının da 10.000 TL'ye yükseltileceği haberi vardı. Ancak emekliler yapılan bu zammı yeterli ve daha fazla zam için çeşitli platformlarda çalışmalarını sürdürdüler.

Türkiye Büyük Millet Meclisindeki grup toplantısında konuyu gündeme alan Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel başkanı Özgür Özel, emekli maaşlarına zam yapılması gerektiğini söyledi. 10.000 TL'lik emekli maaşının yetersiz olduğunu ve emeklerin daha fazla refah içinde yaşamayı hak ettiğini söyleyen Özel, en düşük emekli maaşının 17.000 TL düzeyine yükseltilmesi, daha sonra ise 25.000 TL'ye çıkarılması için hükumete çağrı ve baskı yapacaklarını söyledi.

Öte yandan televizyonlarda yorum yapan ünlü isimler de emeklilere yeni bir zammı daha yapılacağını iddia etti. Sözcü televizyonunda haber sunan ünlü gazeteci Fatih Portakal, hükümetin seçimlerin öncesinde emeklilere yeni bir zam daha yapacağını iddia etmişti. Bu iddianın ardından önemli bir iddia da Prof. Dr. Ersan Şen tarafından ortaya atıldı.

Canlı yayında emekli maaş zamlarını konuşan Sen, emeklilere yeni bir zam daha yapılacağını ve en düşük emekli maaşının 12.000 TL düzeyini çıkartılacağını iddia etti.

Sizler D emekli maaşı ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmına yazarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.