En çok ihtiyaç duyulan 25 branş öğretmeni

FETÖ Soruşturması nedeni çok sayıda ihraç edilen öğretmenler Eğitim ve öğretim yılının öğretmen eksikliği ile başlamasına sebep oldu. Tüm yurt genelinde en çok ihtiyaç duyulan öğretmen açığı haberin detayında..

04 Kasım 2016 - 09:48 - Güncelleme: 04 Kasım 2016 - 18:02

Ekim ayında yapılan norm güncellemeleri sonrasında branş bazında norm açıkları belirlendi.Milli Eğitim Bakanlığı, Ekim ayında bilindiği gibi norm güncellemesi gerçekleştirdi. Norm güncellemeleri sonrasında branş bazında öğretmen açıkları da belli oldu. Bakanlık, Ekim ayında atanan 20 bin öğretmeni de hesap ederek en son öğretmen ihtiyaç listesini belirledi.

Belirlenen listede en çok ihtiyaç duyulan 25 branş yer aldı. Listede sürpriz olmazken Okul Öncesi Eğitimin zorunlu hale gelmesi ve Bilişim için kodlama dersi için yapılan çalışmalarla bu branşlarda ilerleyen dönemlerde norm açığı daha da artacak. Özellikle Okul Öncesi Öğretmenliği'nin listenin başını zorlayacağı tahmin ediliyor. Öte yandan OHAL'den dolayı öğretmenlerin emekliliklerine izin verilmediği için Sınıf Öğretmenliği branşından yaklaşık 4-5 bin öğretmen emekli olamadı. Bu branşta gelecek yıl 4-5 bin emekli öğretmen olması beklenirken bu yıldan emekli olamayanlarla beraber 9 bin civarı daha norm açığı oluşması tahmin ediliyor.

EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN 25 BRANŞ İÇİN RESME TIKLAYINIZ

En çok öğretmen ihtiyaı duyulan 25 branş
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami...
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü