EMRAH ABLAK'TAN TÜBİTAK ÇİZGİ ROMAN SERİSİ

Emrah Ablak'ın, Prof. Azmi ve temizlik işçisi Bayram Efendi’nin maceralarını çizip anlattığı Tübitak 1 ve Tübitak 2 çizgi roman kitapları İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

EMRAH ABLAK'TAN TÜBİTAK ÇİZGİ ROMAN SERİSİ
19 Aralık 2018 - 11:49

Emrah Ablak’ın mizah ve heyecan dolu çizgi roman serisi Tübitak 1 ve Tübitak 2yolculuğuna İnkılap Kitabevi’yle devam ediyor. Prof. Azmi ve temizlik işçisi Bayram Efendi’nin bambaşka maceraları ve Tübitak içinde yaşanan mizah yüklü eğlenceli diyalogları okurken; karakterlerdeki sıcaklığı, çizgilerin ustalığı, her bir hikâyedeki, aksiyon, heyecan, eğlence ve mizah sizi de Tübitak’ın içinde bambaşka yolculuklara çıkaracak…

Emrah Ablak’ın ustalıkla kurduğu dil, satır arasındaki ince dokunuşlar, öngörüsü yüksek mizah, Tübitak içinde bir profesör ve bir temizlik işçisinin tezatlığında kurgulanan öyküler hayatın ironisini okuyucuya sunuyor.

Emrah Ablak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Çizerliğe Avni dergisinde başladı. Daha sonra Dıgıl, Fos, Parazit, Biber, HBR Maymun, L-Manyak, Lombak, Kemik, Penguen adlı dergilerde çalıştı. İlk çizdiği karikatür köşelerinden itibaren ana akım anlayışın dışında, absürd komik espirileriyle dikkat çekti. L-Manyak'ta çizdiği Psiko ve daha sonra Psiko ile benzer konseptte Lombak'ta çizdiği Tübitak isimli çizgi roman serisi ile popüler oldu. Tübitak'ta Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu içerisinde kurguladığı bir profesör ve bir temizlikçinin tezatlığını kullanarak mizah ve maceraya dayalı öyküler yaptı. Halen Uykusuz dergisinde karikatür köşesi ve Jamal isimli bir bant karakter çizmektedir.

Bu haber 1869 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort