Emniyet, yargı, ve MEB'den onlarca kişi tutuklandı

Soruşturma verileri ışığında 295 FETÖ'cü hakkında gözaltı kararı çıktı. İstanbul ve İzmir merkezli 3 operasyonun ilk gününde 39 polis, 35 avukat ve FETÖ okulunda görev yapan 85 kişi gözaltına alındı .İşte haberin detayı

24 Mart 2017 - 09:11 - Güncelleme: 24 Mart 2017 - 09:43

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, FETÖ'nün "avukat yapılanması" hakkında 2015'te yürüttüğü soruşturmalarda 25 kişi tutuklanmıştı. Bu soruşturmada itirafçı olan şüphelilerin verdiği bilgiler ışığında ByLock kullandıkları belirlenen 80 hukukçu ve avukatla ilgili yeni bir gözaltı kararı alındı. İstanbul merkezli operasyon dalgasında Antalya, Ankara, Çanakkale ve Edirne'de 77 farklı adrese baskın düzenlendi. İlk gün listedeki 36 isim gözaltına alındı.

17 İL, 60 FARKLI ADRES

FETÖ'nün emniyet ayağına yönelik İstanbul merkezli bir diğer operasyonda is ByLock kullandıkları tespit edilen eski polisler için Adana, Afyon, Ankara, Balıkesir, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Mersin, Osmaniye, Uşak ve Yozgat'ta 60 farklı adrese eşzamanlı operasyon düzenlendi. Toplam 60 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilen operasyonun ilk gününde 39 polis gözaltına alındı. FETÖ'nün emniyet ayağına yönelik iki hafta önce de 20 ilde 101 adrese operasyon yapılmış, İstanbul'da aralarında bir emniyet müdürünün bulunduğu 23 şüpheli gözaltına alınmıştı. Kanun Hükmünde Kararnameler ile meslekten ihraç edilen ve operasyonlarda gözaltına alınan eski polislerin, örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullandıkları ve polislerden ikisinin soruşturma kapsamında itirafçı olduğu bilgisine ulaşılmıştı. Operasyonlarda, Türkiye Futbol Fedesaynonu'nda yöneticilik yapan ve TUSKON'un da avukatı olan F.Ö., eski TMSF yöneticilerinden S.S., örgütün avukat yapılanmasında kurye olan A.Ş. ve Marmara bölge sorumlusu F.T.'nin de yakalandığı bildirildi.

EĞİTİMDE 155 KİŞİLİK LİSTE

İzmir'de, FETÖ'nün eğitim yapılanmasına yönelik soruşturmada, ByLock kullandıkları belirlenen ve örgüt bünyesinde faaliyet yürütürken kapatılan ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan 155 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Çoğunluğu öğretmen ve okul yöneticisi, aralarında eski okul çalışanları ve muhasebecilerin de bulunduğu 85 şüpheli gözaltına alındı. 70 şüpheli de aranıyor. ByLock kullandıkları da belirlenen şüphelilerin, okullardan örgüte eleman kazandırdıkları ve himmet toplayarak finans desteği sağladıkları da tespit edildi.
kaynak Sabah 
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular