Milyonlarca emekli için son dakika bayram ikramiyesi müjdesi. Türkiye’de yaklaşık 16 milyon emekli bulunuyor. Bu emeklilere ikramiye ödemesi yapılıyor. 2024 yılı Ramazan bayramı emekli ikramiyeleri ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İşte detaylar:

16 milyon emekli için ikramiye ödemelerinde son dakika gelişmesi yaşandı. Milyonlarca emekli zam du. Ancak hükümet tarafından emekli maaş zammı ile ilgili ciddi bir adım atılmadı. Emekliler bu defa ikramiyelerin artırılmasını bekliyordu ancak ikramiyeler de sadece 1000 TL artırılarak 3000 TL’ye çıkarıldı. İkramiyeleri 3000 TL’ye çıkarılan emekliler bayram öncesinde ikramiye ödemelerinin yapılmasını bekliyordu. Gelen son dakika kararıyla birlikte emekli ikramiyeleri ödenmeye başladı.

Polonezköy'deki hayvanat bahçesi bayramda çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı Polonezköy'deki hayvanat bahçesi bayramda çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı

Emeklilerin 3 bin liraya çıkartılan bayram ikramiyesi bugün ödenmeye başladı. Ödemeler 5 Nisan'a kadar yapılacak. Yaklaşık 16 milyon emeklinin ikramiyeleri, aylıklarını aldıkları hesaplara yatırılacak.

Emekli bayram ikramiyesi ödemelerine bugün başlandı

Yapılan 1000 TL'lik artışla birlikte emeklilere 3 bin lira bayram ikramiyesi ödenecek. Böylece yaklaşık 16 milyon emekli 1000 TL'lik zamlı ikramiyelerini alacak.

Bayram ikramiyeleri ödeme tarihleri de belli oldu

Bayram ikramiyeleri ödemeler maaş alma takvimine göre belirlendi.

 Buna göre Maaşını ayın 17’si ve 18’inde alan SSK emeklileri 2 Nisan 2024 tarihinde, maaşını 19, 20, 21, 22'sinde alanlar ise 3 Nisan 2024 tarihinde, maaşlarını 23, 24, 25 ve 26 Nisan tarihinde alan SSK Emeklileri ise 4 Nisan 2024 itibarıyla ikramiyelerini alacaklar.

Bağ-Kur kapsamında aylık alanların tümüne ikramiye ödemeleri 5 Nisan'da yapılacak.

Emekli Sandığı kapsamında ayın 1'i ve 2'sinde aylık alanların hesabına bayram ikramiyeleri 2 Nisan'da yatacak. Ayın 3, 4 ve 5'inde aylık alanların ikramiyeleri 3 ve 5 Nisan'da hesaplarda olacak