erkek protez saçthemeforest temaları

Emeklilere Maaş Avansı Geliyor

SSK, BAĞKUR ve GK emeklileri için her geçen gün güzel haberler gelmeye devam ediyor. Konu ile ilgili gelen en son habere göre emekliler için faizsiz maaş avansı verilecek. Avans için gerekli olan şartlar ise belli oldu.

Emeklilere Maaş Avansı Geliyor
13 Aralık 2019 - 13:36
Maaş Avansı Şartları
Maaş avansı almak isteyen emekliler, asgari ücretin 3 katı oranında avans alabiliyor. Nakit sıkıntısı çeken emekliler için 6 bin lira civarında maaş avansı verilecek. Avansın geri ödenmesi için ise faiz alınmayacak. Emekli maaş avansların geri ödenmesi taksitler halinde olacak. Maaş avansından tüm emeklilerin yararlanması adına yapılan çalışmalar devam ediyor.


Emekli Maaşı Bağlanmayan Kişilere Faizsiz Kredi

SGK emekli maaşı bağlanmayan kişiler için de faizsiz kredi imkanı sundu. Bu imkan ile 3 maaş avans alınabilecek. Aynı çalışma ile 10 maaşa kadar da faizsiz kredi verilecek. Emeklilik için müracaat eden kişilere ise ön ödeme için aylığının 90 gün içinde bağlanmamış olması gerekiyor. Bu konuda yazılı olarak müracaat yapılması ise mecbur tutuluyor.

SGK emekli maaş avansı almanın şartlarından biri emeklilik başvurusu yapmış olmak olarak belirlendi. Ayrıca bu avansı almak için 90 gün içinde emekli maaşı bağlanmamış olması da gerekiyor. Emekli maaşı bağlanmamış olanlar da avans alabilecek. Tüm emekliler için geçerli olacak olan maaş avansı şartları için ise çalışmalar hala devam ediyor.

Bu haber 660 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort