Emekli öğretmene 6 radar cezası

Emekli öğretmen 6 radar cezası

22 Eylül 2016 - 16:20

Emekli öğretmen yediği 6 radar cezasına tepki gösterdi. Zonguldak'ta ikamet eden öğretmen 56 yaşındaki Metin Er, Çorumyolunda gidiş ve geliş istikametinde aynı noktada 3'ü 34 saniye içinde olmak üzere toplam 6 radar cezası kesilmesine tepki gösterdi.
Emekli öğretmen Er, 2 Şubat'ta adliyedeki bir işi nedeniyle otomobiliyle Çorum'a giderek ertesi gün döndü.

Er, 2 Nisan'da Osmancık- Merzifon Karayolu'nda 90 kilometrelik hız sınırını aştığı gerekçesiyle gelen 199 lira radar cezasını ödedi. Metin Er'e dün aynı tarih ve aynı yerde kesilen 3 radar cezası daha geldi.

ÖDEYECEĞİ MİKTAR 1400 TL

Cezaların, 01:17.38, 01:17.54 ve 01:18.12'de art arda kesildiğini gören Er, şaşkına döndü. Er, dönüş yolunda aynı yerde hız ihlalinden 2 radar cezası daha kesildiğini ise muhtarlıktan öğrendi. Ödediği ilk cezanın dışında 5 radar cezası daha bulunan Metin Er, ödeyeceği miktarın bin 400 lira olduğunu belirtti. Cezaların iptalı için Sulh Ceza Mahkemesi'ne dilekçe ile başvurduğunu söyleyen Er, şöyle konuştu:

"Gecenin bir vaktinde çalıların arasında hız sınırı levhasını göremedik. Işıklı bir uyarı cihazı da yok. Dolayısıyla normal gittiğimizi sanarak gecenin saat 01.00-02.00'sinde bu cezalar bize kesildi. Ben çok üzüldüm. Bunları daha ödemedim, mahkemeye vererek iptal edilmesini isteyeceğim. İyi bir vurgun yedim, şok yedim. Cezaları görünce önce bir yanlışlık olduğunu düşündüm. Sonra bir sendeledim. Vatandaşa bu tuzak kurulabilir mi diye düşündüm, üzüldüm."

DETAYLAR SAYFAMIZDA SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !