Emekli öğretmen çiftin tarifsiz acısı

Silifke'de denizde yüzerken tekne pervanesinin çarpması sonucu yaşamını yitiren gencin ölümüyle ilgili davaya, yapılacak keşif ışık tutacak. Merhum Kemal Polat’ın ailesi, sanığın tutuksuz yargılanmasını tepki göstererek, en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

12 Mayıs 2017 - 09:01

Mersin'in Silifke İlçesi'nde Kemal Polat'ın (33) denizde yüzerken tekne pervanesinin çarpması sonucu yaşamını yitirmesiyle ilgili 2 tutuksuz sanığın yargılandığı davanın görülmesine başlandı.

Sanıkların avukatlarının katıldığı duruşmada mahkeme keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Oğullarını kaybeden Abdullah ve Ayşe Polat, tekneyi kullandığı ileri sürülen Hanifi Ataş'ın tutuksuz yargılanmasına tepki göstererek, “Oğlumuz mezarda o ise elini kolunu sallayarak geziyor.

En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi. Olay, 26 Haziran 2016 tarihinde Silifke Yapraklı Koy, Susanoğlu mevkisinde meydana geldi. İddiaya göre Hanifi Ataş'ın (42) kullandığı tekne, kıyıda yüzen Kemal Polat'a çarparak ölümüne neden oldu.

Kazadan 25 gün sonra ulaşılabilen Hanifi Ataş, tekneyi kendisinin değil, yeğeni Muhammet Cuma Ataş'ın (21) kullandığını ileri sürdü. Savcı, soruşturma sonucunda tekneyi kullandığı belirlenen asli kusurlu Hanifi Ataş hakkında “Taksirle ölüme neden olma” yeğeni hakkında ise “Suç üstlenme” suçundan Silifke 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

Silifke 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya soruşturma aşamasında suçlamayı kabul etmeyen ve talimatla ifade veren Hanifi Ataş ile asker olan yeğeni katılmazken, avukatları hazır bulundu. Sanık avukatı müvekkillerinin beyanından sonra beyanda bulunacağını söyledi

. Mahkeme, 2 Haziran'da keşif yapılması ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 5 Eylül'e erteledi. Ölen gencin babası Abdullah Polat da dava ile ilgili Adana Adliyesi'ne gelerek talimatla ifade verdi. Oğlunun 2 üniversite bitirdiğini ve nişanlı olduğunu anlatan emekli öğretmen Abdullah Polat “Olayı görmedim.

Oğlum kıyıda yüzerken tekne ile çarpıp, ölümüne neden oldular. En ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum” dedi. Oğlunu hayattan koparan kişinin tutuksuz yargılanmasına tepki gösteren anne emekli öğretmen Ayşe Polat ise, “10 ay sonra düğününü yapacaktık. Ailesiyle teknede keyif yaparken Kemal'i öldüren sanık, tutuklu yargılasın ve en ağır cezaya çarptırılsın” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti