Emekli Öğretmen Bu Yıl 38. Kez Üniversite Sınavına Girdi!

1980 yılında liseden mezun olduktan sonra bugüne kadar 37 kez üniversite sınavına giren emekli öğretmen Âdem Topçuoğlu, bu yıl 38. sınavına girdi.

Emekli Öğretmen Bu Yıl 38. Kez Üniversite Sınavına Girdi!
15 Haziran 2019 - 15:51

Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Âdem Topçuoğlu, 1980 yılında Bafra Lisesi'nden mezun olduktan sonra 37 kez üniversite sınavına girdi. Sadece askerlik görevini yaptığı sırada üniversite sınavına giremeyen Topçuoğlu, bu yıl 38. üniversite sınavına girmiş oldu. 57 yaşında olan Âdem Topçuoğlu bundan sonra da üniversite sınavlarına girmeye devam edeceğini, ancak kazandığı takdirde okumayacağını belirtti.

4 Üniversiteden Mezun, 5.'sini Okuyor

Bugüne kadar 4 üniversiteden mezun olduğunu belirten Topçuoğlu, bunlar arasında işletme fakültesi, kamu yönetimi, turizm otelcilik meslek yüksekokulu ve otobüs işletmeciliği meslek yüksekokulu olmak üzere 2 önlisans ve 2 de lisans mezuniyetinin bulunduğunu söyledi. Şu anda 5. olarak ilahiyat fakültesinde önlisans okuduğunu aktaran Topçuoğlu, seneye 2. sınıfa başlayacağını ve mezun olduktan sonra artık okumayacağını ifade etti.

Emekli olduğunu söyleyen Topçuoğlu, 10 yıl ilkokul öğretmenliği ve 12 yıl İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra 4 yıl da direksiyon eğitimi verdiğini dile getirdi. Görev çıktıkça çalışmaya devam ettiğini ifade eden Topçuoğlu, üniversite sınavı ile ilgili olarak uyguladığı kurallardan bahsetti. Tüm sınavlarında 1 gün önceden her şeyi bıraktığını söyleyen Topçuoğlu, sınav gecesi erken yattığını ve sabah erken kalktığını, ertesi günü ise hiçbir şey yokmuş gibi kendisini hazırladığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum