Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama

Günümüz gelişen teknolojisi ile artık internete her yerden bağlanmak mümkün. Birçok firma gibi resmi kurumlarda artık işlemlerini dijital platforma taşımış durumda.

Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama
16 Haziran 2019 - 16:42

Sosyal Güvenlik Kurumu bu kurumların başında geliyor. İnternet teknolojisinin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından aktif olarak kullanılıyor olması Emekli Maaş Kesintisi Sorgulama gibi birçok konuda oldukça kolaylık sağlıyor. İnternet bağlantısının olduğu her yerde kolaylıkla erişim sağlayarak uzun vakitler harcamadan kolay ve pratik bir şekilde bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz.
E-SGM uygulaması ile Emekli maaşı kesintisi sorgulama işleminizi şifresiz olarak yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra e- devlet sitesi üzerinden şifre ve kullanıcı adınız ile bağlanarak emekli maaşı kesintisi sorgulama ve emekli maaş sorgulama gibi birçok bilgiye erişmenizi sağlayan platform.
E-Devlet sistemine türkiye.gov.tr adresinden erişim sağlanıyor.Sisteme giriş ekranında ‘T.C. kimlik numarası ile giriş’, ‘mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ ve ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ giriş seçeneklerinden birisini kullanarak giriş yapabiliyor. Böylece e-Devlet emekli maaşı kesintisi sorgulama işlemlerini e-hizmetler sayfasındaki alfabetik sıralamalı kamu kurumları arasında alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun uygulamaları aracılığı ile yapabiliyor.
Ssk, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklileri için ayrı ayrı olarak hazırladığı emekli maaşı bilgisi sayfasına emekli olunan sigorta koluna göre seçmek gerekiyor. Böylelikle emekli maaşı ile ilgili olarak tüm ayrıntılı bilgilere online olarak ulaşılabiliyor. Sigorta mükellefleri emeklilikle ilgili tüm detayları digital ortamda bulunan SGK’nın resmi web sitesinden ulaşabileceği gibi http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ üzerinde maaşları ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir. Emekli Maaş Kesintisi Sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-kesintileri
Sigorta mükellefleri emekli maaşı hesaplama uygulaması üzerindeki butonlara ‘T.C. kimlik numarası’, ‘SSK sicil numarası’, ‘ baba adı’, ‘nüfus il’ ve ‘doğum tarihi’ bilgilerinin tam ve eksiksiz olarak girilmesi gerekiyor. Böylece emeklilik şartları yerine getirildikten sonra sigorta mükellefleri emekli maaşlarının ne kadar olacağını öğrenebiliyor.
 

Bu haber 5938 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort