2018 yılından beri emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Geçtiğimiz yıla kadar pek zam yapılmayan ve 1100 TL olan emekli bayram ikramiyesi bu yıl 900 TL zamla 2000 tl'ye yükseltildi.

2018 yılından beri emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Geçtiğimiz yıla kadar pek zam yapılmayan ve 1100 TL olan emekli bayram ikramiyesi bu yıl 900 TL zamla 2000 tl'ye yükseltildi.

Emekli ikramiyesi nde rekabet kızışmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı adaylarından peşpeşe emeklilere yönelik hamleler gelirken, cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 8000 TL'lik bayram ikramiyesi vadinin ardından cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın da harekete geçtiği iddia edildi.

cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 8000 TL'lik bayram ikramiyesi vadinin ardından cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın da harekete geçtiği iddia edildi.

Memur ve emekli maaşına Temmuz'da %6 zam ve 3 formül Memur ve emekli maaşına Temmuz'da %6 zam ve 3 formül

Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda 8000 TL emekli bayram ikramiyesi vereceğini, Ramazan bayramı içinde geçmişe yönelik ödeme yapılacağını söylemesinin ardından emeklilerde ikramiye artışı beklentisi oluştu.

içinde geçmişe yönelik ödeme yapılacağını söylemesinin ardından emeklilerde ikramiye artışı beklentisi oluştu.

14 Mayıs seçimlerinde hiçbir adayın cumhurbaşkanı seçilmemesi bu alanda da rekabeti artırdı. Yeni Akit'te yer alan habere göre hükümet emekli ikramiyesini 6000 TL'ye çıkarmayı planlıyor.

habere göre hükümet emekli ikramiyesini 6000 TL'ye çıkarmayı planlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın ikinci tur seçimlerde seçim vaadi olarak 6000 TL emekli bayram ikramiyesi açıklaması bekleniyor.

Seçimi Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması durumunda ise kurban bayramında emeklilerin hesabına 14.000 TL yatacak. Zira Kılıçdaroğlu emekli ikramiyesini bayramlarda 8000 TL yapacağını söylemişti.

Zira Kılıçdaroğlu emekli ikramiyesini bayramlarda 8000 TL yapacağını söylemişti.

Hükümetin emekli bayram ikramiyesini 6000 TL yapması durumunda ödemelerin ise 15 Haziran'da yapılması bekleniyor.