Milyonlarca emeklinin beklediği emekli ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu. Bayram nednei ile emeklilere her yıl ödenen emekli bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih açıklandı.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN HESABA YATACAK?

Emekli ikramiyeleri 2-7 Temmuz 2022 tarihleri arasında ödenecek.

2022 EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?


Emekli ikramiyesi geçen yıldan beri artırılmadı ve bin 100 TL olarak ödeniyor. Son olarak Ramazan Bayramı'nda artırılmadan ödenen emekli ikramiyeleri bin 100 lira olarak ödendi. Bu bayramda emekli ikramiyelerine zam yapılmadı. Dul aylığı alanlara ise 550 lira bayram ikramiyesi ödeniyor. Dul aylığı alan ve aylık ödeme alan çocuğu olamayanlar ise 825 lira bayram ikramiyesi alıyor. Yetim aylığı alan çocuklara ise 275 lira ikramiye ödeniyor.

YENİ EMEKLİLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİR Mİ? 

Yeni emekliler Kurban Bayramı’nda verilecek olan ikramiyeden yararlanıp yararlanamayacağını merak konusu. Yeni emekliler de Kurban Bayramı’nda yatırılacak olan 1100 TL’yi hesaplarında görebilecek. Temmuz ayı sonuna dek emekli aylığı bağlanan kişiler da yine Kurban Bayramı ikramiyesini alacak.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde deprem: 284 ölü 2323 kişi yaralandı Kahramanmaraş merkezli 10 ilde deprem: 284 ölü 2323 kişi yaralandı