Elbistan MEM ücretli çalıştırmamak için öğretmenleri norm fazlası yapıp görevlendiriyor mu?

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü'nün uygulaması çok sayıda öğretmeni mağdur ettiği iddia edildi. 

18 Eylül 2017 - 11:03 - Güncelleme: 18 Eylül 2017 - 13:11

Sitemize çeşitli kaynaklardan gelen haberlere göre Kahramanmaraş'ın Elbisten ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü başlattığı uygulama ile bazı öğretmenlerin okullarında norm kadro fazlası durmuna düşmesine ve başka okullara gönderilmesine sebep oluyor. Bazı öğretmenlerin haberi olmadan başka olula gönderildiği iddia ediliyor.
Çalıştıkları okullarda halihazırda sınıfları bulunan öğretmenlerin ücretli öğretmen çalıştırmamak bahanesi ile sınıflarının kapatıldığı, normlarının düşürüldüğü ve bazı öğretmenlerin başka okullara gönderildiği, sınıflarının ellerinden alındığı bildirildi. Tüm bu şartlar altında öğretmenlere norm fazlası olduklarına ya da olacaklarına ilişkin bir bilgi bile verilmediği iddia edildi.
Türkiye ve ilçe genelinde 15-16 kişilik sınıflar devam ederken 20'nin üzerinde öğrencisi olan sınıfların kapatılarak bazı öğretmenlerin norm fazlası durumuna üşürülmesi öğretmenlerin büyük tepkisini çekiyor. İlçe MEM'in bu uygulamayı ücretli öğretmen çalıştırmamak için yaptığı iddia edildi.
İlçe MEM'in durumla ilgili olarak 30'un altındaki sınıfları kapatacakları yönünde bilgi verdiği söylenirken, İlçede çok sayıda sınıfın mevcudunun 30'un altında olduğu bildirildi.
Elbistan MEM'in bu mağduriyeti gidermesini bekliyoruz. Okullarla ilgili olarak sitemize ulaşan bilgileri ve uygulamaları şimdilik paylaşmıyoruz. Ancak mağduriyetlerin giderilmesinin yeni eğitim öğretim yılının başlangıcında büyük memnuniyet yaratacağını belirterek İlçe MEM'in öğretmenlerimizin sorununu bir an önce çözeceğine inanıyoruz.

Öğretmenlersitesi/özel haber
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması