Elazığ Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Şahin Şerifoğulları kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Şahin Şerifoğulları 65 bin 428, Yeniden Refah adayı Faruk Septioğlu 36 bin 209 oy aldı. (Açılan sandık oranı: Yüzde 99,63 )

- Şerifoğulları'nın öz geçmişi

Şahin Şerifoğulları, 1980 yılında Elazığ'da doğdu. Şerifoğulları ilk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da tamamladı. Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun olan Şerifoğulları, Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.
Bir süre öğretmenlik yapan Şerifoğulları, BOTAŞ Genel Müdürlüğünde 3 yıl uzman olarak çalıştı.

Akaryakıt istasyonları ile inşaat ve güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev alan Şerifoğulları, 2010 yılında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığına seçildi ve 2018'e kadar bu görevi sürdürdü. Şerifoğulları, Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı birçok kurul ve komisyonda yönetime seçildi, birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Kamu Sen memurlara ikramiye 3600 ek gösterge ve YHS'ye memurluk taleplerini Bakan Işıkhan'a iletti Kamu Sen memurlara ikramiye 3600 ek gösterge ve YHS'ye memurluk taleplerini Bakan Işıkhan'a iletti

Şerifoğulları, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti'den Elazığ 5. sıra milletvekili adayı gösterildi. AK Parti'nin adayı Şerifoğulları, 31 Mart 2019'da Elazığ Belediye Başkanlığına seçildi.

Şerifoğulları, evli ve 3 çocuk babasıdır.