EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

17 Ağustos 2016 - 15:22

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/Kura 2016/1) ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme için tercih işlemleri 29 Temmuz'da tamamlanmıştı. Peki EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINI
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engelli vatandaşların kamu kurumuna yerleştirilmeleri için gerçekleştirilen EKPSS tercih işlemleri 29 Temmuz'da tamamlandı. Tercih yapan binlerce aday, aradan geçen uzun süreye rağmen açıklanmayan sonuçları merakla bekliyor. Peki EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...
EKPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında alınması planlanan EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme için tercih işlemleri 29 Temmuz'a uzatılmıştı. Adaylar, tercih işlemlerinin ardından yaklaşık üç haftadır açıklanmayan tercih sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyor. Sonuçların açıklanacağına dair ÖSYM tarafından henüz bir tarih verilmedi. Tercih sonuçları açıklandığı an haberimizin içerisine eklenecektir.
EKPSS NEDİR?
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS), Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engellilerin engel grupları ve eğitim durumlarına göre yapılan ve sonuçları Devlet memurluğu ile kamu kurum ve kuruluşlarının işçi kadrolarına alınmalarında kullanılan merkezi sınav demektir.

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maçtan sonra kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Maçtan sonra kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Sınav ücretleri ile ilgili önemli gelişme
Sınav ücretleri ile ilgili önemli gelişme