EKPSS sonuçlarının açıklanmaması adayları mağdur etti

Bazı kamu personeli, eşinin EKPSS'de yerleşeceği ile göre nakil isteyecek. Fakat sonuçlar henüz açıklanmadı.

16 Ağustos 2017 - 14:36 - Güncelleme: 16 Ağustos 2017 - 14:39

Yaz dönemi; polisten öğretmene, Tarım personelinden Diyanet'e tüm kamu personeli için tayin işlemlerinin yapıldığı bir ay...Bazı kamu personelinin engelli eşleri ise EKPSS tercihi yaptı.Eşleri EKPSS tercih başvuru yapan memurlar, tayin isteyeceği yeri belirlemek için ÖSYM'nin sonuçları açıklamasını bekliyor.

EKPSS tercihlerine başvurular 21 Temmuz'da sona ermişti. Yani bugün itibariyle; neredeyse 1 aydır, sadece internet üzerinden alınan ve başka bir onaya tabi olmayan tercih işlemlerinin sonuçlarının açıklanması bekleniyor.Öğretmenlerin nakil başvuruları 14 Ağustos'ta sona erdi. ÖSYM, EKPSS tercih sonuçlarını açıklamadığı için, öğretmenler yerleşme ihtimali olan eşlerini gerekçe kılıp tayin isteyemedi.Sorun başka kurumlar açısından da devam etmektedir.Bu nedenle, EKPSS sonuçlarının bekletilmeden açıklanması gerekmektedir.Diğer taraftan, ÖSYM'nin sonuçları geç açıklamasından dolayı nakil isteyemeyen memurların, ÖSYM Başkanlığı aleyhine manevi tazminat davaları açmaları halinde, bu davaların olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruzYaz dönemi; polisten öğretmene, Tarım personelinden Diyanet'e tüm kamu personeli için tayin işlemlerinin yapıldığı bir ay...

Bazı kamu personelinin engelli eşleri ise EKPSS tercihi yaptı.Eşleri EKPSS tercih başvuru yapan memurlar, tayin isteyeceği yeri belirlemek için ÖSYM'nin sonuçları açıklamasını bekliyor.EKPSS tercihlerine başvurular 21 Temmuz'da sona ermişti. Yani bugün itibariyle; neredeyse 1 aydır, sadece internet üzerinden alınan ve başka bir onaya tabi olmayan tercih işlemlerinin sonuçlarının açıklanması bekleniyor.Öğretmenlerin nakil başvuruları 14 Ağustos'ta sona erdi. ÖSYM, EKPSS tercih sonuçlarını açıklamadığı için, öğretmenler yerleşme ihtimali olan eşlerini gerekçe kılıp tayin isteyemedi.Sorun başka kurumlar açısından da devam etmektedir.

Bu nedenle, EKPSS sonuçlarının bekletilmeden açıklanması gerekmektedir.Diğer taraftan, ÖSYM'nin sonuçları geç açıklamasından dolayı nakil isteyemeyen memurların, ÖSYM Başkanlığı aleyhine manevi tazminat davaları açmaları halinde, bu davaların olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre kontenjanlar
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre...
Koncuk'tan ByLock açıklaması; Kaygı verici
Koncuk'tan ByLock açıklaması; Kaygı verici