Ek Öğretmen Ataması Yapılacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Şubat ayı ataması ile 30 bin civarında öğretmen ataması gerçekleştirdi. Ağustos Öğretmen ataması bekleyen öğretmen adaylarını ek öğretmen ataması yapılması heyecanı sardı. Öğretmen adayları ek

28 Şubat 2016 - 13:25

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Şubat ayı ataması ile 30 bin civarında öğretmen ataması gerçekleştirdi. Ağustos Öğretmen ataması bekleyen öğretmen adaylarını ek öğretmen ataması yapılması heyecanı sardı. Öğretmen adayları ek atama istiyor. peki yapılacak mı?

 Mlli eğitim bakanlığı 100 bin civarında öğretmen açığının bulunduğu bakanlık kurumlarına 30 bin öğretmen ataması yaptı. Bu atama ile açıklar tamamen kapatılamazken en azından okulların öğretmen ihtiyaçşarının önemli bir kısmı direrilmiş oldu. Şubat 2016 Öğretmen ataması ile 30 bin öğretmen atayan bakanlık çeşitli nedenlerle görevlerine gitmeyen öğretmenlerin yerine atama yapacak mı.

Atamaların yapılmasının ardından bazı kadrolara atama isteğinin olmaması nedeni ile boş kadroların kalması, bazı öğretmenlerin ise müracaatta bulunduktan sonra farklı ve cazip işler bulması, hastalık, ölüm, yurt dışına gitme vb. bir çok unsur nedeni ile görevine başlayamaması nedeni ile çok sayıda kadronun boş kaldığı tahmin ediliyor.

Öğretmen atamaları neticesinde ne kadar boş kadro bulunduğu henüz bilinmiyor. Milli Eğitim bakanlığı İnsan kaynakları Genel Müdürlüğü bu konudaki istatistikleri yayınladıktan sonra gerçek rakamlar ve boş kalan öğretmen kadroları ortaya çıkacak.

İşte bu açık kadrolara öğretmen atanmasını bekleyen öğretmen adayları bir an önce atamaların yapılmasını istiyor.

www.ogretmenlersitesi.com olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Öğretmen atamalarına ilişkin gelişmeleri sitemizden ve facebook grubumuzdan an be an yayınlamaya devam edeceğiz.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu