Ek Ödeme Süresinin Uzatılması Teklifi TBMM'de

Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli olup, ÖSYM sınavlarında soru hazırlayan öğretim görevlileri ile öğretmenlere ek ödeme yapılması teklif edildi.

Ek Ödeme Süresinin Uzatılması Teklifi TBMM'de
18 Haziran 2019 - 11:01

Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli öğretmen ve öğretim elemanları arasında ÖSYM sınavlarında soru hazırlayanlar için ödenen ek ödeme uygulamasının 2021 Aralık ayı sonuna kadar devam etmesi söz konusu.

Bazı Kanunlarda ve 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi, AKP tarafından TBMM Meclis Başkanlığı'na 17 Haziran'da sunuldu. Söz konusu kanun teklifi kapsamında MEB'de görevli öğretmenler ve öğretim elemanları ile ilgili olarak bazı maddelere yer verildi.

AKP tarafından TBMM Meclis Başkanlığı'na 17 Haziran 2019 tarihinde sunulan 19 maddelik kanun teklifinin 14. Maddesinde ise; özel uzmanlık gerektiren konularda bilgi ve birikimlerinden yararlanmak üzere ÖSYM sınavlarında görevlendirilen yükseköğretim kurumlarında görevli öğretim elemanları ile Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli öğretmenlere 2011 yılından itibaren ödenen ve 2018 Aralık ayında sona eren ek ödeme uygulamasının 2021 Aralık ayı sonuna kadar devam etmesinin amaçlandığı belirtildi.

İlgili kanun teklifinin tam metnine erişebilmek için tıklayınız...

Bu haber 554 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum