Ek Ders Ücretlerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu

MEB’e bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin haftalık ek ders ücretlerinin hangi tarihte ödeneceği belli oldu.

Ek Ders Ücretlerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu
28 Mayıs 2019 - 12:04

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin haftalık ders ücretlerinin ödeneceği tarih belli oldu. MEB tarafından gönderilen yazıda, Cumhurbaşkanlığının 18 Nisan 2019 tarih ve 70560 sayılı yazıya istinaden Ramazan Bayramı tatilinin 3 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacağı ve 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona ereceği hatırlatıldı. Buna göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 3 Haziran 2019 tarihinde yarım gün ve 7 Haziran 2019 tarihinde tam gün idari izinli sayılmaları uygun görüldüğü belirtildi.

Bu çerçevede bayram tatilinin maaş ve ek ders ödeme tarihlerine denk gelmesi dolayısıyla “34 Sıra No’lu Aylıkların Banka Aracılığıyla Ödenmesi” başlıklı tebliğ yer alan sürelere uygun olarak maaş işlemlerinin yetiştirilmesi ve ödemelerde gecikmeye sebebiyet verilmemesi, oluşan gelir vergisi matrahının maaş hesaplamasına dâhil edilebilmesi ve sistem yoğunluklarından dolayı sorun yaşanmaması açısından muhasebe birimleri tarafından işlemlerin ivedilikle yapılmasının gerekmekte olduğu kaydedildi.

KPHYS Kullanıma Açıldı

Haziran ayı başında ödenmesi gereken Mayıs ayına ilişkin ek ders ücretleri hakkında gerekli veri giriş işlemlerinin yapılabilmesi için Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi'nin (KPHYS) 27 Mayıs 2019 tarihinde kullanıma açılacağı belirtildi. 2018 Aralık ayında olduğu gibi 2019 Mayıs ayına ait ek ders puantajlarının acilen sisteme girilerek gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra muhasebe birimine gönderilmesi ve ek ders ücretlerinin 31 Mayıs 2019 tarihine kadar ödenmesi gerektiği kaydedildi.

Bu haber 1821 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort