erkek protez saçthemeforest temaları

Ek Ders Ücretleri

Atama bekleyen öğretmenler, sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerin ek ders ücretlerinin ne kadar olduğunu araştırmaktadır. İşte detaylar …

Ek Ders Ücretleri
07 Ekim 2019 - 13:22

Binlerce öğretmen devlete atamalarının yapılmasını dört gözle beklemektedir. Atamalarının yapılmasını beklerken hayatlarını devam ettirebilmek için bazı kurumlarda sözleşmeli olarak çalışmaktadırlar.

2019 yılında kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücretleri;

-         Kadrolu öğretmen ek ders ücreti: 15.41 TL

-         Sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti: 13.25 TL’dir.

Ek ders ücreti hesaplanırken görev türü, ödenecek ek ders ücretinin 1 saatlik karşılığı, ücret yılı ve ayı, öğrenim durumu ve öğretmenin normal ücreti gibi koşullar büyük önem taşımaktadır.

Ayrıca ek ders ücretleri 657. Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen aylık kat sayı esas alınmak şartı ile hesaplanır.

Gündüze öğreniminde ek ders ücreti hesaplaması yapılırken saat başına alınması gereken ücret 140 gösterge rakamının aylık kat sayı ile çarpılarak bulunur.

Yaz tatili ve haftalık tatillerde verilen ek ders ücreti 150 gösterge rakamının aylık kat sayısı ile çarpımıyla bulunur.

Ek ders ücretleri yüksek lisans yapmış olanlara yüzde 5 fazla doktora yapmış olanlara ise yüzde 15 fazla ödenir.

Özel Eğitime muhtaç öğrencilerin öğrenim gördüğü kurumlarda çalışan öğretmen ve yöneticilere ek ders yüzde 25 fazla ödenir.

Ceza evinde çalışan öğretmenlere de ek ders ücreti yüzde 25 fazla ödenir.

Bu haber 1046 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort