Ek 10 bin öğretmen atama için yeni açıklama

Yapılacak öğretmen atamasına 10 bin ek atama için çalışmalar devam ederken, mülakatlarda hak etikleri puanları alamadığı gerekçesi ile kendilerini mülakat mağduru öğretmenler olarak tanımlayan ve bir araya gelen öğretmenler 10 bin ek atama için mücadeleye devam ediyor. Öğretmenler ek öğretmen ataması için Cumhuebaşkanı, Başbakan ve Millervekillerine hitaben bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama;

23 Ağustos 2017 - 15:13 - Güncelleme: 23 Ağustos 2017 - 15:24

Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım, Sayın Milletvekillerim,
    Öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu zor günleri milletimizle el ele vererek atlatmamızın üzerinden tam bir yıl geçti. Bu gibi eğitim dışı ve cahiliye hareketlerin bastırılmasının en önemli yolu eğitimden geçer. Eğitime verilen önem ise öğretmene verilen önemden geçer, nitelikli ve kaliteli öğretmenden geçer. Öğretmenler toplumun en önemli yapı taşlarıdır. Yapı taşlarının bozulması değil, yerinden bile oynaması, ülkenin ışığını azaltacaktır.

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

    Geçtiğimiz günlerde 2016 yılı öğretmen alımı yapılırken, nitekim bu taşlar yerinden oynadı ve öğretmen adayları çok üzücü tablolar ile karşılaştı. Sistem içerisinde zafiyet olması, öğretmen adaylarını bir hayli üzdü. Mülakat sisteminde yer alan problemler ve zafiyetler, sıralamalarda büyük oynamalara yer açtı. Bu oynamalar toplumun yapı taşı olan öğretmenler için çok önemli sorunlar ortaya çıkardı. Tüm branşlar da yapılan haksızlıklar, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün sayfasında resmiyete dönüşünce daha da üzüntü yarattı. 
    Örnek verecek olursak, +5 ve -5 sistemine uyulmaması ve bunun sıralamalarda çok büyük oynamalara sebep olması gündeme çok kez geliyor. Tüm branşlar da +35, +25, +20, +15 gibi puanların verilmesi daha da büyük haksızlıklara yok açtı. 2016 kpss ve mülakat mağdurları sayısı, bu tip bir haksızlık ve yok sayma ile artmış ve ses getirmeye devam edecektir.
    Yukarıda bahsettiğimiz olay, haksızlık ve mağduriyetler, anlatacaklarımızın sadece bir kısmıdır. Bu yaşanan tatsız olayların, öğretmen adayları ve aileleri üzerindeki manevi ve maddi baskıları daha da üzücü olacaktır. Birçok öğretmen adayımız bu yüzden sınırda kaldı ve atanamıyor. Bunun yarattığı psikolojik baskı ile üzücü haberlerde almaya başladık. Birçok öğretmen adayı intihara kalkışıyor. Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde bir öğretmenimizi daha kaybettik ve nicesini kaybetmeye devam ediyoruz. Daha açamamış çiçekler solup gidiyor.
    Sayın Cumhurbaşkanımızın biz öğretmen adaylarına söz verdi. Onbin (10.000) ek atama yapacaklarını söylediler. Şimdi ise tam zamanı. Siz devlet büyüklerimizden ricamız, 2016 kpss ve mülakat mağdurları öğretmen adaylarımız için tekrar bir ek atama ile adaleti tecelli ettirmenizdir. 2016 mülakat puanı ile onbin (10.000) ek atama, mağduriyetleri biraz olsun giderecek haksızlıkları dindirecektir. Milletvekilleri bizim temsilcimiz, daha büyükleri yöneticimizdir. Mağduriyetlerin giderileceğine inanan binlerce öğretmen adaylarına umut olacağınız kanaatinedeyiz. Gereğinin yapılmasınız arz ederiz. (Mağdur Öğretmen Adayları)
Öğretmenlersitesi olarak atama bekleyen tüm öğretmenlerimiz atanana kadar öğretmenlerimize desteğimizi sürdüreceğiz. Gelişmeleri sitemizden sayfamızdan ve öğretmen atama ve mülakat grubumuzdan sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINAğustos 10 bin öğretmen atama branş dağılımı (tahmini)


Atamalarda bu branşlar çok şanslı olacak

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Mehmet
  1 ay önce
  2017 yilinda sinava giren arkadaslar umarim hakkiniz yenmez ve bizim gibi caresiz beklemessiniz yasayan bilir bunu
 • Türkçe Öğretmeni
  2 ay önce
  Mülakat mağdurları için kesinlikle ek atama yapılmadır. Bu durumdan 2017'de KPSS'ye girenler neden bu kadar rahatsız oluyor? Aynı durum onların da başına geldiğinde hiç seslerini çıkarmasınlar o zaman.
 • Öğretmenler sitesi
  2 ay önce
  Atama ile ilgili sitemizden taleplerinizi öğretmenler sitesi facebook sayfamızdan mesajla iletebilirsiniz
 • 2017
  2 ay önce
  Arkadaşlar göz göre göre hakkımızı yedirmememeliyiz. Örgütlenip, bizim de bir şeyler yapmamız gerekiyor
 • Öğretmenler sitesi
  2 ay önce
  Saygıdeğer öğretmenler sitesi sahipleri. Lütfen 2017 de girenler için de haber yapar mısınız? Her yerde su mülakat mağduriyeti saçmalığını görmekten bıktık. Çünkü kendileri sayesinde biz atanamayacağız.
 • Mehmet
  2 ay önce
  2017 kpss yerine 2016 daki geçmiş sınavdan atama yapılamaz güven kaybı yaratır devlet sistemi geriden takip edemez saçmalık bu bu yıl sınav bunun içn yapıldı geçti 2016
 • Yaşadığınızda da sesiniz bu kadar çıkacak mı?
  2 ay önce
  Kimsenin atamasından kırkıp mağdurlara verecek halleri yok sürecten bi haber oldugunuz ortada.yarın önür gün bu mağduriyeti yaşarsanız onca emeğiniz hiç edilirse ve atama isterseniz o zaman bu günü hatırlayın.
 • matematikçi
  2 ay önce
  Ek 10 bin atama tam bir adaletsizliktir. bu sene sınava girenler ne için girdi ! gecen sene girenlerin atanmasını izlemek için mi . 2016 da girenlere iki atama yaptılar . 2017 de girenlere atama yapılmayacak mı ? yazık değil mi !!!!!!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları