Ek 10 Bin atama mutlaka yapılmalıdır

Hükumet, Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından referandum öncesi Ağustos ayından sonra 10 Bin Ek Atama yapılacağı açıklanmıştı. Ancak Eylül ayının sonuna gelmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı hâlâ atamalara ilişkin bir açıklama ya da duyuru yapmadı.

27 Eylül 2017 - 23:23

Bakanlığı'nın  sessizlik içinde olması 10 bin ek atama bekleyen adayları tedirgin ediyor. Aylardir sosyal medya üzerinden gündemde kalmaya devam eden öğretmen adayları yetkililere seslerini duyurmak için  mücadeleye devam ediyor. 2017 bütçesine göre aslan payını milli eğitim bakanlığına verilmişti. Bunun üzerine 2017'de yapılacağı açıklanan 30 bin atamayı bekleyen öğretmenler 20 bin atama duyurusunun gelmesiyle hayal kırıklığına yaşadı. Geçmiş yıllara oranla atama sayısının az olması adayları daha çok tedirgin etmeye başladı.Bundan dolayı KPSS'de yüksek puan alan onbinlerce aday umutsuzluk içerisine girdi. Cumhurbaşkanının ve milli eğitim bakanı İsmet Yılmaz  referandum öncesi ikinci atama müjdesini vermesiyle adaylar biraz daha atanma umudu içerisine girdi. Tüm bu açıklama ve vatlere rağmen henüz ek atamalar yapılmadı. Umutlarını kaybetmek istemeyen öğretmenler 10 bin ek atamayı gündeme getirmekten geri durmuyor. MEB atama bekleyen bu öğretmenlerimizin sesine kulak vermelidir. Mağduriyetlerinin büyümemesi için mutlaka 10 bin atamayı gerçekleştirmelidir.
Adaylar 10 bin Ek Atama için acilen duyuru yapılmasını istiyor.
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

20 bin öğretmen atama branş dağılımı
 

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Gözde
  2 ay önce
  Ek atama bekliyoruz sesimiz olmaya devam edin çok mağduruz duyun feryadımızı!
 • MAGDUR
  2 ay önce
  LLUTFEN HABER YAPİN EK ATAMAYLA İLGİLİ GUNDEME GELSİNN!!
 • Mehmet Acar
  2 ay önce
  Sayın Milliegitim bakanımız el 10000 öğretmen atamasini yapımda hem öğretmen adaylari hemde biz babaları sevindirici artık.Saygilarimla.
 • SERVET
  2 ay önce
  DESTEK İSTİYORUZZZZ DUYULSUN BU FERYADIMIZ GÜNDEME OTURMALI BU HAKSIZLIK
 • bariş
  2 ay önce
  Mustafa hocam çok haklısınız.kimseden ses çıkmıyor.verilen sözler tutulsun.10000 kontenjan mutlaka kullanılmalı.CUMHURBAŞKANINA ULAŞMALİYİZ.EK ATAMA ANAMİZİN AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR BİZE.
 • Engin
  2 ay önce
  Yapilsin artik. Baskanimizin sozu var. Desteginiz icinde tesekurler.
 • Beklmedeyiz
  2 ay önce
  Artık olsun çok yorulduk... Teşekkürler öğretmenler sitesi
 • öğretmen
  2 ay önce
  lütfen desteğinizi esirgemeyin 10 bin ek atama verilmiş bir sözdür gerçekleşsin artık
 • mustafa
  2 ay önce
  cumhurbaşkanının ağustos sonrası 10 bin daha öğretmen ataması sözünü verdiği videoyu cumhurbaşkanına izletecek bir güç yok mu atanamayan öğretmenler neden sessiz, kamuoyu neden sessiz çakma entellektüeller nerde sesiniz çıkmıyor ha? kardeşim atanamayan öğretmene atanamayan öğretmenden başka ve bu site gibi bi kaç site dışında destek olan yok! öğretmenler sessiz kalırsa bürokrasi denen ucube gider at bakıcısını da hayvan yetiştiricisini de sınıfa öğretmen diye diker! 2017 kpss puanı ile 10000 öğretmen ek atama sözünü cumhur başkanına duyurmalıyız başka çare yok ismet yılmaz yusuf tekin naci ağbal hepsi hikaye tek merci devletin başı söz veren o cumhurbaşkanı! sesimizi cumhurbaşkanina duyuralim sadece ona yoğunlaşalim atanacak diye söz veren o diğerleri hiç atanacak demiyor atanmayacak diyor ey ahali!
 • magdur
  2 ay önce
  tadini kacirdilar artik
 • çağrı
  2 ay önce
  Çok teşekkür ederim sitenize.Yanımızda olmaya devam edin lütfen. Keşke diğer sitelerde sizin gibi duyarlı olsalar.
 • Taner
  2 ay önce
  Hâlâ umudumuzu kaybetmiş değiliz son yapılan atamanın guvenlik soruşturmaları bitmek uzere ins sıra artık ek atamada çünkü 2017 kpss atamalari gelecek sene eylulde yapilacak cok acik var mebde bu sene bu açıkla devam edilemez ek atama şart
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması