Sivilce Nedir ve Nasıl Geçer ?

Sivilce Nedir ve Nasıl Geçer ?

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi5 sene önce
Hemen indir ()
206 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

indir (1)

Sivilceler bir çok nedenle sadece ergenlik döneminde değil her çağda çıkabilir. Sivilcelerin bir çok çıkma nedeni bulunurken bu bazen genetik olurken bazen ise de yediğimiz yağlı yiyecekler yüzünden de çıkma ihtimali bulunmaktadır. Sivilceler sadece yüz bölgesinde çıkmazken sırt, boyun ve bir çok her bölgede çıkabilmektedir.  Sivilceler insanların çok sinirini bozan bir durum olurken hem çevrenizdeki insanlar hem de sizin için psikolojik yönden etkilenebilir.

Sivilceler genel itibari ile ergenlik çağında çokça çıkarken bunun nedeni harmanların çok fazla çalışması sonucu çıkmakta ve bunun yüzünden çok fazla sivilcece çıkmasına neden olur. Diğer dönemlerde çıkmasının bir çok nedeni bulunurken stres, beslenme bozukluğu ve cildinizin çok yağlı olmasına bağlıdır. Beslenme bozukluğu olarak ise de yağlı yiyeceklerin çok fazla tüketilmesi, abur cuburun fazla yenmesi, çok fazla fast food kullanılmasına bağlı sivilcelenme sorunu ortaya  çıkmaktadır. Sivilcelerin tedavi yöntemi ise bir çok çeşitli yöntemler bulunurken bunlar doğal yollar ( maske ve kül vb. ) , ilaçlar ve yüz temizleme jelleri ve sivilce kremleri ile mümkün olmaktadır. Tedavi yöntemleri hemen cevap vermemektedir. En az düzenli olarak ilaç veya diğer yollar kullanıldığı vakit 2 – 3 ay arasında sivilcelerinizde düzelmeler olacaktır. Gerekli tedavi yapılmağı zaman sivilce çıkan yerlerinizde iz kalması çok büyük ihtimal olarak bilinmektedir.

Sivilce çıkan bölge de sivilce ile ilgili çok fazla oynanmamalı ve asla sıkılmamalıdır. Bunun en büyük nedeni ise sıkıldığı taktirde yüzünüzde kalıcı olarak izler kalmaktadır. Eğer geçmişten yönelik izler kalmış ise ilk olarak tedavi yöntemi ile ilaç kullanması ve eğer mikrop gibi bir sorun var ise antibiyotikler ile bu mikrop ilk olarak vücuttan atılması gerekmektedir. Kimyasal maskeler ile bu izler için uygun tedavi yöntemleri olacağı gibi ayrıca hiç bir çözüm yolu bulunulmadığı taktirde lazer ile tedavi edilmektedir. Lazer tedavisi en etkili çözüm yolu olurken sivilce izleriniz için en etkili ve en kesin çözümdür. Ancak bu yöntem diğer yöntemlerine göre daha pahalı ancak hızlı bir çözümdür.

206 kez indirildi
Etiketler: