Hangi Tarak İyidir

Hangi Tarak İyidir

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi6 sene önce
Hemen indir ()
212 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

images

Muhtemelen güzellik salonlarında ustaların tarakla nasıl ustalıkla iş yaptığı hakkında bilginiz vardır. Hangi tarağın bu veya diğer saç düzeninde kullanabileceğiniz hakkında birkaç tavsiye verelim size. İki tarak türü mevcuttur dişli taraklar ve fırça biçimli taraklar.

 

Dişli taraklar

 

Uzmanlar tahta tarağa ağırlık vermeyi öneriyor. Özellikle bu tür tarağı nem saçları taramakta kullanırlar. Ahşap tarağın kimyasal içeren maddelerle reaksiyona girmediğine göre bu tür tarakları saçınıza maske yapıldığında kullanabiliriz.

 

Saçınızı at kuyruğu biçiminde topladıklarında ise siz dişli taraklar başvurun. Saçınız kimyasal bulunduruyorsa veya sadece kuru ise silikon taraktan kullanın.

 

Saçınız hangi uzunlukta olursa olsun onu hep ucundan yukarı taramaya başlayın.

 

Fırça biçimli taraklar

 

Yuvarlak şekilli fırça tarakları saçların fönle düzleştirmek ve kısa kesimli saçlara şekil vermek istendiğinde kullanılır. Düz saçlar için uzun metal dişli fırça taraklar uygundur. Böyle tarakla saçın ön bölümünü ve kare saçları şekil veriyorlar. Onlara maksimum hacim vermek için çapı 8 cm olan yuvarlak tarak alın.

 

Taraklarınızı 2 haftada bir kez yıkayın. Saça kıvırcık biçimi vermek için kısa metal dişli taraktan kullanın. Saçı düzleştirmek için ise at kılından yapılmış fırça tarak imdadınıza yetişecektir.

 

Tarak almadan önce onu elinizin iç tarafına sürün. Tarağın dişleri elinizi çizmemelidir. Tarağın dişleri iyi imal edilmiş, uçları ise yuvarlak olmalıdır.

212 kez indirildi
Etiketler: